Prosus op kop in licht hogere AEX, Adyen onderaan
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omhoog onder aanvoering van Prosus. De techinvesteerder kreeg er 1,7 procent bij. Betaalbedrijf Adyen stond onderaan met een verlies van 0,4 procent. De algehele stemming op de beurzen was gematigd positief. Beleggers kijken deze week vooral uit naar de rentevergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag.
Het belooft een spannende vergadering te worden. De ECB heeft de rente al negen keer op rij verhoogd, maar een tiende verhoging is volgens de Nederlandse centralebankpresident Klaas Knot geen uitgemaakte zaak. Het besluit van de bestuurders tijdens de vergadering op 14 september zal volgens hem "kantje boord" zijn.
In dat kader kunnen ook de nieuwe ramingen van de Europese Commissie op aandacht rekenen. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie komt later op de dag met prognoses voor de groei en inflatie in het landenblok en in de afzonderlijke lidstaten. Uit de Verenigde Staten komen woensdag nieuwe inflatiegegevens. Die zullen waarschijnlijk gaan bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw zal gaan verhogen of een rentepauze zal houden.
Chinese inflatiecijfers
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 742,90 punten. De MidKap klom ook 0,5 procent, tot 856,78 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.
ArcelorMittal klom 1,3 procent. Het staalconcern profiteerde van meevallende Chinese inflatiecijfers. Volgens kenners kan dat erop wijzen dat China de ergste hapering van zijn economische herstel na de coronapandemie achter de rug heeft. Dat kan goed uitpakken voor de Chinese vraag naar staal.
MidKap
IMCD won 0,1 procent. Analisten van Kepler Cheuvreux verlaagden het koersdoel voor de chemicaliëndistributeur. Het koopadvies bleef wel gehandhaafd. In de MidKap stond postkluisjesbedrijf InPost bovenaan met een plus van ruim 2 procent. Logistiek vastgoedbedrijf CTP volgde met een winst van 1,9 procent en roestvrijstaalmaker Aperam won 1,3 procent. Tankopslagbedrijf Vopak en Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway waren de enige dalers, met minnen van 0,6 en 0,1 procent.
De euro was 1,0731 dollar waard, tegen 1,0715 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 87,10 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 90,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
8 uur geleden