Prosus op kop in licht hogere AEX, Adyen onderaan
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omhoog onder aanvoering van Prosus. De techinvesteerder kreeg er 1,7 procent bij. Betaalbedrijf Adyen stond onderaan met een verlies van 0,4 procent. De algehele stemming op de beurzen was gematigd positief. Beleggers kijken deze week vooral uit naar de rentevergadering van de Europese Centrale Bank (ECB) op donderdag.
Het belooft een spannende vergadering te worden. De ECB heeft de rente al negen keer op rij verhoogd, maar een tiende verhoging is volgens de Nederlandse centralebankpresident Klaas Knot geen uitgemaakte zaak. Het besluit van de bestuurders tijdens de vergadering op 14 september zal volgens hem "kantje boord" zijn.
In dat kader kunnen ook de nieuwe ramingen van de Europese Commissie op aandacht rekenen. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie komt later op de dag met prognoses voor de groei en inflatie in het landenblok en in de afzonderlijke lidstaten. Uit de Verenigde Staten komen woensdag nieuwe inflatiegegevens. Die zullen waarschijnlijk gaan bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw zal gaan verhogen of een rentepauze zal houden.
Chinese inflatiecijfers
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 742,90 punten. De MidKap klom ook 0,5 procent, tot 856,78 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.
ArcelorMittal klom 1,3 procent. Het staalconcern profiteerde van meevallende Chinese inflatiecijfers. Volgens kenners kan dat erop wijzen dat China de ergste hapering van zijn economische herstel na de coronapandemie achter de rug heeft. Dat kan goed uitpakken voor de Chinese vraag naar staal.
MidKap
IMCD won 0,1 procent. Analisten van Kepler Cheuvreux verlaagden het koersdoel voor de chemicaliëndistributeur. Het koopadvies bleef wel gehandhaafd. In de MidKap stond postkluisjesbedrijf InPost bovenaan met een plus van ruim 2 procent. Logistiek vastgoedbedrijf CTP volgde met een winst van 1,9 procent en roestvrijstaalmaker Aperam won 1,3 procent. Tankopslagbedrijf Vopak en Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway waren de enige dalers, met minnen van 0,6 en 0,1 procent.
De euro was 1,0731 dollar waard, tegen 1,0715 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 87,10 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 90,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
1 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
2 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
3 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
4 uur geleden