Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus onderaan in rode AEX, Alfen onderuit in MidKap

Prosus onderaan in rode AEX, Alfen onderuit in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zakte donderdag verder weg onder aanvoering van Prosus. De techinvesteerder kampte met forse koersverliezen in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Ook andere tech- en chipbedrijven stonden onder druk door vrees voor hogere rentetarieven. Zo bleek uit de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve dat de rente in de grootste economie ter wereld verder zal worden verhoogd om de inflatie onder controle te krijgen.

De angst dat de Amerikaanse economie door de hogere leenkosten in een recessie zal belanden zorgde ook op de beurzen in Tokio (min 1,7 procent) en Hongkong (min 3 procent) voor flinke verliezen. Vooral de techbedrijven, die gevoelig zijn voor hogere rentes, gingen in de verkoop.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 1,1 procent in het rood op 761,22 punten. De MidKap verloor 1,4 procent tot 894,59 punten. De beurzen in Londen en Parijs zakten tot 1,6 procent. De DAX in Frankfurt daalde 1,1 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse fabrieksorders in mei.

ASR

Naast Prosus (min 3 procent) stond zorgtechnologieconcern Philips in de staartgroep van de AEX, met een verlies van dik 2 procent. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 1,6 procent. Ook staalfabrikant ArcelorMittal, verfmaker AkzoNobel en de banken ING en ABN AMRO daalden ruim 1 procent door de recessievrees.

De verzekeraars Aegon en ASR waren de sterkste stijgers in de Amsterdamse hoofdindex, met plussen tot 0,4 procent. Aegon kondigde aan donderdag te beginnen met zijn aandeleninkoopprogramma van 1,5 miljard euro na afronding van de verkoop van zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

Laadpalen

In de MidKap sloot Alfen de rij met een min van bijna 10 procent. De laadpalenmaker kampte met een negatief analistenrapport van Jefferies. De kenners van de Amerikaanse zakenbank schroefden daarin het koersdoel terug en handhaafden het verkoopadvies. Logistiek vastgoedbedrijf CTP verloor 1 procent, ondanks een koopadvies van de Duitse investeringsbank Berenberg.

Beursuitbater Euronext zakte 3 procent. De eigenaar van onder meer de Amsterdamse beurs werd door analisten van Deutsche Bank van de kooplijst gehaald.

De euro was 1,0861 dollar waard, tegen 1,0867 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 72,16 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 76,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eneco houdt twee gascentrales langer open tegen overvol stroomnet

ROTTERDAM/ARNHEM (ANP) - Energieleverancier Eneco heeft met hoogspanningsnetbeheerder TenneT afgesproken om twee gascentrales bij Utrecht langer open te houden. Daarmee willen de bedrijven voorkomen dat het stroomnet op een belangrijk punt vastloopt. De centrales van de Lage Weide bij Utrecht zouden eigenlijk in 2028 sluiten, maar Eneco en TenneT houden ze in ieder geval tot begin 2030 draaiende.

32 minuten geleden
Beveiligingsbranche kritisch op plannen voor beveiliging Schiphol

GORINCHEM (ANP) - De Nederlandse Veiligheidsbranche is kritisch op de plannen voor de beveiliging van Schiphol die de luchthaven woensdag bekend heeft gemaakt. Die kunnen mogelijk averechts uitwerken, stelt de brancheorganisatie, die vreest voor onduidelijkheid en botsende belangen.

33 minuten geleden
Tweedehandsautoverkoop stijgt, groei elektrische auto's zwakt af

BUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands auto's in Nederland is in de eerste helft van dit jaar met ruim 4 procent gestegen tot bijna 1,1 miljoen stuks, melden brancheorganisaties BOVAG en RDC. In juni zwakte de occasionverkoop wel af tot een groei van 2 procent.

1 uur geleden
Windluwe maanden zitten energieleverancier Eneco dwars

ROTTERDAM (ANP) - Eneco heeft het afgelopen boekjaar een lagere omzet en winst geboekt. De energieleverancier verkocht stroom voor lagere prijzen dan een jaar eerder. Ook was aan het einde van het boekjaar tot eind maart weinig wind, waardoor windmolenparken minder stroom produceerden.

1 uur geleden
Jumbo merkt dat nieuwe koers werkt, hogere omzet en meer klanten

VEGHEL (ANP) - Jumbo kijkt terug op een positieve eerste helft van het jaar. De omzet van het supermarktconcern is gestegen dankzij een nieuwe strategie.

1 uur geleden
Ryanair roept op tot hervorming EU-luchtvaart na Franse stakingen

BRUSSEL (ANP) - Ryanair, de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa, roept de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, op om dringend actie te ondernemen om de EU-luchtvaartdiensten te hervormen. De oproep volgt op de nieuwe stakingen van de Franse luchtverkeersleiding op donderdag en vrijdag. Door de werkonderbreking moet Ryanair 170 vluchten annuleren en worden meer dan 30.000 passagiers getroffen.

2 uur geleden
Schiphol verwacht drukkere zomervakantie dan vorig jaar

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht een drukkere zomervakantie. Tot eind augustus rekent de luchthaven op 13 miljoen reizigers, ruim 7 procent meer dan vorig jaar. Dagelijks gaat het om meer dan 200.000 passagiers, zowel vertrekkende, aankomende als overstappende reizigers.

3 uur geleden