Prosus koploper in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag licht vooruit. De andere Europese beurzen lieten eveneens kleine koersuitslagen zien. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond het coronavirus en de extra steunmaatregelen in de Verenigde Staten in de gaten. Daarnaast werd uitgekeken naar de wekelijkse aanvragen van Amerikaanse werkloosheidsuitkeringen, die later op de dag bekend worden gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 612,24 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 906,63 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen klom 0,2 procent.
In Washington zitten de onderhandelingen tussen de Democraten en Republikeinen over de extra steunmaatregelen al maanden vast. De voorzitter van de Federal Reserve (Fed), Jerome Powell, pleitte in het Congres opnieuw voor extra steunmaatregelen om de VS door de coronacrisis te loodsen. Uit het zogeheten Beige Book, een economisch rapport van de Fed, bleek dat het herstel van de Amerikaanse economie stagneert door het toenemende aantal coronabesmettingen.
Prosus
Techinvesteerder Prosus was koploper in de AEX met een winst van 3,8 procent. Chipmachinemaker ASML volgde op afstand met een plus van 1 procent. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 2,7 procent. ING en verzekeraar Aegon moesten het eveneens ontgelden en verloren dik 1 procent.
In de MidKap was fitnessketen Basic-Fit de grootste stijger met een plus van 1,5 procent. Verlichtingsbedrijf Signify en beursintermediair Flow Traders volgden met winsten van rond 1,1 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore sloot de rij met een min van 1,5 procent. Bouwer BAM en biotechnoloog Pharming stonden ook in de staartgroep, met verliezen van rond 0,9 procent.
De euro zette de opmars voort en was 1,2126 dollar waard, tegenover 1,2089 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen licht omhoog. Volgens bronnen lijken oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland dichter bij een akkoord te komen over het verlengen van de productiebeperkingen. De onderhandelingen worden woensdag hervat. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 45,38 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 48,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.
2 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
5 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
5 uur geleden