Prosus koploper in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag licht vooruit. De andere Europese beurzen lieten eveneens kleine koersuitslagen zien. Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond het coronavirus en de extra steunmaatregelen in de Verenigde Staten in de gaten. Daarnaast werd uitgekeken naar de wekelijkse aanvragen van Amerikaanse werkloosheidsuitkeringen, die later op de dag bekend worden gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 612,24 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 906,63 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen klom 0,2 procent.
In Washington zitten de onderhandelingen tussen de Democraten en Republikeinen over de extra steunmaatregelen al maanden vast. De voorzitter van de Federal Reserve (Fed), Jerome Powell, pleitte in het Congres opnieuw voor extra steunmaatregelen om de VS door de coronacrisis te loodsen. Uit het zogeheten Beige Book, een economisch rapport van de Fed, bleek dat het herstel van de Amerikaanse economie stagneert door het toenemende aantal coronabesmettingen.
Prosus
Techinvesteerder Prosus was koploper in de AEX met een winst van 3,8 procent. Chipmachinemaker ASML volgde op afstand met een plus van 1 procent. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 2,7 procent. ING en verzekeraar Aegon moesten het eveneens ontgelden en verloren dik 1 procent.
In de MidKap was fitnessketen Basic-Fit de grootste stijger met een plus van 1,5 procent. Verlichtingsbedrijf Signify en beursintermediair Flow Traders volgden met winsten van rond 1,1 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore sloot de rij met een min van 1,5 procent. Bouwer BAM en biotechnoloog Pharming stonden ook in de staartgroep, met verliezen van rond 0,9 procent.
De euro zette de opmars voort en was 1,2126 dollar waard, tegenover 1,2089 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen licht omhoog. Volgens bronnen lijken oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland dichter bij een akkoord te komen over het verlengen van de productiebeperkingen. De onderhandelingen worden woensdag hervat. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 45,38 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 48,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
1 uur geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Vanuit Europese lidstaten worden de komende maanden 42,6 miljoen vaten diesel en andere brandstof uit reserves versneld op de markt gebracht. Dat verduidelijkte Eurocommissaris Dan Jørgensen donderdag na afloop van overleg met EU-ministers van Energie. Daarmee voldoet Europa aan de belofte van G7-landen van eerder deze maand om 100 miljoen vaten olie en diesel uit reserves vrij te geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren plussen te zien op de koersenborden, nadat de Europese Centrale Bank de rente gelijk had gehouden en centralebankpresident Christine Lagarde haar vroegtijdige vertrek had aangekondigd. Beleggers verwerkten daarnaast de kwartaalcijfers van veel aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland verlengt zijn exportverbod voor diesel tot het einde van dit jaar, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Russische regering geeft volgens Reuters bepaalde bedrijven wel toestemming om de brandstof naar het buitenland te vervoeren binnen een quotasysteem, om zo de dieseldeal met de Amerikaanse regering na te komen.
2 uur geleden