Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus keldert op Damrak na onthulling Chinese regels voor gamers

Prosus keldert op Damrak na onthulling Chinese regels voor gamers

AMSTERDAM (ANP) - Prosus is bij de opening van de handelsdag op het Damrak bijna 15 procent aan beurswaarde kwijtgeraakt. Dat gebeurde nadat gamebedrijf Tencent, waar Prosus een belang in heeft, was gekelderd op de beurs in Hongkong. Aanleiding daarvoor waren plannen van de overheid in China, om inwoners minder geld en tijd te laten besteden aan videogames.

Het gaat om conceptplannen die vrijdag werden gepubliceerd door de hoogste toezichthouder voor de game-industrie. Op die manier wil China bijvoorbeeld beloningen voor veelvuldig inloggen aan banden leggen. De regering van president Xi Jinping probeert gameverslaving te bestrijden, waarbij onder meer de sector voor onlinegames de schuld krijgt van bijziendheid onder jongeren.

Verder openden de beurzen in Europa met verlies, in navolging van lagere slotstanden op donderdag. De AEX zakte kort na de openingsbel met 0,8 procent tot 783,59 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 918,94 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen daalden tot 0,1 procent.

Basic-Fit

Basic-Fit steeg 4 procent. De sportschoolketen heeft bekendgemaakt 47 Spaanse sportscholen te willen overnemen van branchegenoot RSG Group, een van de grotere sportschooluitbaters van Europa. Met de overname wil het Nederlandse bedrijf zijn positie versterken op de Spaanse markt. Basic-Fit verwacht de overname in het eerste kwartaal van volgend jaar af te ronden.

Azerion steeg 0,5 procent. Het spelletjesbedrijf maakte voor de openingsbel bekend een schikking te hebben getroffen met het Britse advertentiebedrijf Bidstack. Bidstack stelde eerder dat Azerion geen facturen had betaald. Azerion betaalt volgens de nieuwe deal in totaal 3 miljoen euro. Daarnaast zal een nieuw contract worden ondertekend dat Azerion toegang geeft tot de in-gameadvertenties van Bidstack.

Philips

Philips steeg 0,1 procent. Daarmee lijkt het zorgtechnologiebedrijf de weg omhoog weer te vinden. Donderdag verloor Philips nog, na het nieuws dat het bedrijf 340 MRI-scanners van het type Panorama 1.0T HFO moet terugroepen. Volgens de Amerikaanse toezichthouder FDA is er bij die scanner een risico op ontploffingsgevaar. Er zijn vooralsnog geen gevallen van gezondheidsschade of verwondingen bekend.

De euro was 1,1006 dollar waard, tegen 1,0992 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,1 procent tot 74,67 dollar. Brentolie werd ook 1,1 procent duurder op 80,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Toezichthouder VS onderzoekt Tesla's die soms niet open kunnen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).

5 minuten geleden
Huishoudens volgend jaar 25 euro meer kwijt aan energietransport

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

59 minuten geleden
NVM krijgt nieuwe voorzitter na onverwacht overlijden voorganger

UTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.

1 uur geleden
Draghi: EU blijft achter bij VS en China met hervorming economie

BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.

1 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen onverwacht gestegen na sterke daling

MANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.

2 uur geleden
Ford schrapt 1000 banen in Keulen door lage vraag naar e-auto's

KEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.

2 uur geleden
Rusland jaagt op bezittingen HAK-eigenaar Sjtengelov

MOSKOU (ANP) - Rusland wil beslag leggen op bezittingen van de zakenman Denis Sjtengelov, die een fortuin opbouwde met snacks en in Nederland groentebedrijf HAK kocht. Volgens openbaar aanklagers in Rusland steunt Sjtengelov de strijdkrachten van Oekraïne, waarmee Rusland in oorlog is. Ze willen van de rechter in Moskou toestemming voor de inbeslagname van bezittingen van zijn voedingsmiddelenbedrijf KDV.

2 uur geleden