Prosus en Philips onderuit in lagere AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus en zorgtechnologieconcern Philips gingen maandag onderuit in een lagere AEX-index van de beurs in Amsterdam. Met name Prosus kreeg harde klappen door de zware koersverliezen in de Chinese techsector vanwege de hardere aanpak van de sector door de autoriteiten in China. Philips kwam met cijfers over het afgelopen kwartaal, waarin flinke kosten moesten worden gemaakt voor een terugroepactie bij slaap- en ademhalingsapparatuur.
Prosus (min 8,8 procent) was de grootste daler bij de hoofdbedrijven op het Damrak, na een koersverlies van bijna 8 procent voor Tencent in Hongkong. Het Chinese technologiebedrijf, waarin Prosus een groot belang heeft, moet van de Chinese mededingingsautoriteit afstand doen van de muziekrechten die het bedrijf verwierf bij de aankoop van China Music in 2016. Ook krijgt het bedrijf een boete. China treedt al langer harder op tegen grote techconcerns die veel macht hebben.
Philips leverde ruim 4 procent in. Het zorgtechnologieconcern moest in het tweede kwartaal 250 miljoen euro opzijzetten voor de terugroepactie van ademhalingsapparatuur. In het eerste kwartaal werd daar al een zelfde bedrag voor gereserveerd. Afgezien van die tegenvaller deed het concern goede zaken, maar beleggers blijven bezorgd over de gevolgen van de terugroepactie. Ook gaat Philips voor 1,5 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.
ArcelorMittal
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,6 procent lager op 745,10 punten. De hoofdindex had vrijdag nog de hoogste koers ooit bereikt. De MidKap won 0,7 procent tot 1061,57 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt gingen tot 0,3 procent omlaag, Parijs steeg 0,2 procent.
Staalconcern ArcelorMittal was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 4,4 procent. Verzekeraar NN Group steeg 1,2 procent. Volgens zakenkrant Financial Times willen de Amerikaanse vermogensbeheerder Goldman Sachs Asset Management en de Duitse verzekeraar DWS zo'n 1,4 miljard euro betalen voor het investeringsonderdeel van NN. De verzekeraar gaf in april aan een verkoop van zijn investeringstak te overwegen.
Ryanair
Ryanair won 4 procent in Dublin. De Ierse budgetmaatschappij hoopt deze zomer weer winst te maken, na een flink verlies in het afgelopen kwartaal. Steeds meer mensen gaan op vakantie nu reisbeperkingen in verband met de coronapandemie worden versoepeld en meer mensen gevaccineerd zijn.
De euro was 1,1809 dollar waard, tegen 1,1760 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 71,83 dollar. Brentolie was vrijwel onveranderd op 74,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Kopers en verkopers op de huizenmarkt zijn onvoldoende beschermd door de vrijwillige regels voor makelaars, meldt Vereniging Eigen Huis na honderden klachten over makelaars. Volgens de belangenvereniging lopen kopers en verkopers nog te vaak vast in een koopproces dat oneerlijk, onduidelijk en moeilijk te controleren is en moeten er wettelijke regels komen voor het hele koopproces.
32 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de maatregelen van de regering-Trump tegen AI-bedrijf Anthropic donderdag illegaal verklaard. Volgens de rechter strafte de regering het bedrijf omdat het openlijk kritiek had geuit op het Pentagon.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Nvidia heeft er in een dag 442 miljard dollar aan beurswaarde bij gekregen. Op de beurs in New York won 's werelds waardevolste beursgenoteerde bedrijf donderdag bijna 9 procent na een sterk kwartaalrapport. Beleggers waren vooral enthousiast over de verwachting van het chipconcern dat de omzet volgend jaar met zo'n 70 procent verder zal groeien.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BELGA) - Wall Street oogt niet heel enthousiast na de eerste gameplaybeelden van het langverwachte computerspel Grand Theft Auto VI. Op Netflix ging donderdagavond een uitgebreide trailer in première, met daarin onder meer een ingame schietpartij en een achtervolging met auto's. Na het zien van de beelden zetten beleggers het aandeel van speluitgever Take-Two Interactive, het moederbedrijf van maker Rockstar Games, 0,2 procent lager.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gamesbedrijf Rockstar heeft donderdagavond de eerste uitgebreide gameplaybeelden getoond van de langverwachte videogame Grand Theft Auto VI. De 26 minuten lange video was als onderdeel van een samenwerking met Netflix exclusief via de streamingdienst te zien. Het is voor het eerst dat er officiële beelden van het spel zijn gedeeld, nadat via lekken al meerdere malen ongeverifieerde beelden naar buiten waren gekomen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grote binnenvaartschepen en schepen die bepaalde gevaarlijke stoffen vervoeren, mogen vanaf 1 september 's nachts niet door het Amsterdam-Rijnkanaal varen, meldt Rijkswaterstaat. Dat besluit is genomen omdat er een personeelstekort bij de scheepvaartbegeleiding is.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbonden gaan na een "verkennend gesprek" met Schiphol door met de voorbereiding van nieuwe werkonderbrekingen van beveiligers op de luchthaven. Reizigers moesten dinsdag en woensdag al rekening houden met langere wachttijden bij de security om stakende beveiligers.
10 uur geleden