Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Philips in staartgroep lagere AEX, Adidas onderuit

Prosus en Philips in staartgroep lagere AEX, Adidas onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus en zorgtechnologieconcern Philips behoorden vrijdag tot de grootste dalers in de AEX-index, die een verlies liet zien. Prosus kampte met koersverliezen in de Chinese techsector en Philips met de gevolgen van zijn defecte slaapapneu-apparaten. In Frankfurt ging sportmerk Adidas onderuit na een winstalarm.

De stemming op de Europese markten was negatief in navolging van de lagere slotstanden op Wall Street. Verscheidene kopstukken van de Amerikaanse centrale bank waarschuwden deze week al dat de rente in de Verenigde Staten verder omhoog moet om de inflatie te bestrijden.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 753,29 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 1027,73 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,4 procent. Londen daalde 0,3 procent. De Britse economie wist afgelopen jaar net een recessie te vermijden na een stagnatie in het vierde kwartaal.

ABN AMRO

Prosus verloor 1,8 procent door een koersverlies van dik 3 procent van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Philips zakte 1,5 procent. Het zorgtechnologiebedrijf heeft in november en december 8000 nieuwe meldingen gedaan van problemen bij patiƫnten die mogelijk het gevolg zijn van defecte slaapapneu-apparaten. In 82 van die gevallen was er sprake van een sterfgeval, meldde de Amerikaanse toezichthouder FDA.

In de MidKap daalde ABN AMRO 0,2 procent. De overheid wil het belang in de bank terugbrengen tot net onder de 50 procent. Galapagos won 0,8 procent. De biotechnoloog liet weten bemoedigende eerste resultaten te hebben gepresenteerd over veiligheid en werkzaamheid van een kandidaat-medicijn. Galapagos zakte donderdag nog dik 8 procent na tegenvallend nieuws over het middel filgotinib.

PostNL

Roestvrijstaalmaker Aperam zag de winst afgelopen kwartaal flink afnemen, waarbij de vraag werd gedrukt door de grote voorraden en de verslechterde economische omstandigheden. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor een lager resultaat en topman Timoteo Di Maulo verklaarde dat de bodem inmiddels is bereikt. Het aandeel zakte 4,6 procent. PostNL werd 4 procent lager gezet na een adviesverlaging door de Britse bank Barclays.

In Frankfurt waarschuwde Adidas voor een verlies als gevolg van de breuk met Kanye West dat kan oplopen tot honderden miljoenen euro's. Na een reeks antisemitische uitspraken van de rapper verbrak het Duitse bedrijf de samenwerking. Het aandeel zakte 8 procent.

De euro was 1,0743 dollar waard, tegen 1,0747 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 77,71 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 84,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Witte Huis: raad van bestuur TikTok VS bijna helemaal Amerikaans

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.

11 uur geleden
Brussels Airport schrapt ook zondag helft vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.

13 uur geleden
Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

16 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

17 uur geleden
Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

19 uur geleden
Xi heeft TikTok-deal goedgekeurd, zegt Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.

20 uur geleden
Bedrijven roepen werknemers met werkvisum op om in VS te blijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.

20 uur geleden