Prosus en NN Group helpen AEX verder vooruit, Signify onderaan
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en verzekeraar NN Group. Prosus profiteerde van de stevige koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het via Tencent een groot belang heeft. NN had de wind in de zeilen dankzij een positief analistenrapport van de Amerikaanse bank JPMorgan.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent in de plus op 711,70 punten. Beleggers lieten zich niet afschrikken door het feit dat de Nederlandse economie in het derde kwartaal met 0,2 procent is gekrompen. De economie van de eurozone groeide daarentegen met 0,2 procent. De MidKap daalde 0,2 procent tot 934,65 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,3. De Duitse DAX verloor 0,2 procent.
Prosus kreeg er ruim 4 procent bij na een koerssprong van dik 10 procent van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent in Hongkong. NN volgde met een plus van 2,6 procent. Analisten van JPMorgan verhoogden het koersdoel voor het aandeel in aanloop naar de beleggersdag die de verzekeraar donderdag houdt.
ASML
ASML klom dik 1 procent. Topman Peter Wennink zei in een interview met persbureau Bloomberg dat de chipmachinemaker overweegt om overnames te doen om te kunnen voldoen aan de sterke vraag. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 3 procent. Zorgtechnologieconcern Philips en staalmaker ArcelorMittal daalden 2 procent.
In de MidKap stond TKH (min 4 procent) onderaan. De technologiegroep zag de omzet in het derde kwartaal sterk stijgen en handhaafde zijn verwachtingen voor het hele jaar. Wel waarschuwde topman Alexander van der Lof dat de tekorten aan onderdelen in de komende kwartalen zullen aanhouden, waardoor de oplevering van projecten wordt vertraagd. Kunstmestproducent OCI ging aan kop met een plus van 3,5 procent.
Vodafone
In Londen kelderde Vodafone bijna 8 procent. Het Britse telecomconcern verlaagde zijn verwachtingen na tegenvallende resultaten in de eerste jaarhelft. Topman Nick Read verklaarde maatregelen te nemen vanwege de verslechterde economische vooruitzichten, de hoge energiekosten en stijgende inflatie. Zo wil het bedrijf onder meer de prijzen in Europa verhogen.
Credit Suisse zakte dik 2 procent in Zürich. De geplaagde Zwitserse bank verkoopt een deel van de activiteiten van zijn investeringstak aan de Amerikaanse vermogensbeheerder Apollo Global Management.
De euro
De euro was 1,0429 dollar waard, tegen 1,0340 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent in prijs tot 84,88 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 92,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
9 uur geleden