Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en NN Group helpen AEX verder vooruit, Signify onderaan

Prosus en NN Group helpen AEX verder vooruit, Signify onderaan

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en verzekeraar NN Group. Prosus profiteerde van de stevige koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het via Tencent een groot belang heeft. NN had de wind in de zeilen dankzij een positief analistenrapport van de Amerikaanse bank JPMorgan.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent in de plus op 711,70 punten. Beleggers lieten zich niet afschrikken door het feit dat de Nederlandse economie in het derde kwartaal met 0,2 procent is gekrompen. De economie van de eurozone groeide daarentegen met 0,2 procent. De MidKap daalde 0,2 procent tot 934,65 punten. De beurzen in Parijs en Londen wonnen tot 0,3. De Duitse DAX verloor 0,2 procent.

Prosus kreeg er ruim 4 procent bij na een koerssprong van dik 10 procent van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent in Hongkong. NN volgde met een plus van 2,6 procent. Analisten van JPMorgan verhoogden het koersdoel voor het aandeel in aanloop naar de beleggersdag die de verzekeraar donderdag houdt.

ASML

ASML klom dik 1 procent. Topman Peter Wennink zei in een interview met persbureau Bloomberg dat de chipmachinemaker overweegt om overnames te doen om te kunnen voldoen aan de sterke vraag. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 3 procent. Zorgtechnologieconcern Philips en staalmaker ArcelorMittal daalden 2 procent.

In de MidKap stond TKH (min 4 procent) onderaan. De technologiegroep zag de omzet in het derde kwartaal sterk stijgen en handhaafde zijn verwachtingen voor het hele jaar. Wel waarschuwde topman Alexander van der Lof dat de tekorten aan onderdelen in de komende kwartalen zullen aanhouden, waardoor de oplevering van projecten wordt vertraagd. Kunstmestproducent OCI ging aan kop met een plus van 3,5 procent.

Vodafone

In Londen kelderde Vodafone bijna 8 procent. Het Britse telecomconcern verlaagde zijn verwachtingen na tegenvallende resultaten in de eerste jaarhelft. Topman Nick Read verklaarde maatregelen te nemen vanwege de verslechterde economische vooruitzichten, de hoge energiekosten en stijgende inflatie. Zo wil het bedrijf onder meer de prijzen in Europa verhogen.

Credit Suisse zakte dik 2 procent in Zürich. De geplaagde Zwitserse bank verkoopt een deel van de activiteiten van zijn investeringstak aan de Amerikaanse vermogensbeheerder Apollo Global Management.

De euro

De euro was 1,0429 dollar waard, tegen 1,0340 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent in prijs tot 84,88 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 92,31 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

1 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

3 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

4 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

4 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

6 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

6 uur geleden