Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Just Eat Takeaway uitblinkers op afwachtend Damrak

Prosus en Just Eat Takeaway uitblinkers op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway behoorden woensdag tot de uitblinkers op een afwachtend Damrak. Beleggers bleven terughoudend door de zorgen over de economische impact van de opmars van de Delta-variant van het coronavirus. Daarnaast werd uitgekeken naar de notulen van de Federal Reserve (Fed). Beleggers hopen in de aantekeningen van de laatste beleidsvergadering van de Amerikaanse centrale bank meer aanwijzingen te vinden wanneer de Fed gaat beginnen met de afbouw van de coronasteun.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur vrijwel vlak op 770,73 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 1098,52 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent, na een toename van de inflatie in de eurozone tot 2,2 procent in juli. Londen daalde 0,3 procent. In het Verenigd Koninkrijk zwakte de inflatie vorige maand juist flink af door lagere prijzen voor kleding en schoeisel.

Prosus profiteerde van de sterke resultaten van het Chinese techbedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft, en ging aan kop in de AEX met een plus van ruim 3 procent. Just Eat Takeaway volgde met een winst van 2 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl won dinsdag al 2,5 procent dankzij beter dan verwachte resultaten. ING, dat de onlinemakelaar Makelaarsland na drie jaar weer van de hand doet, en olie- en gasconcern Shell stonden onderaan met verliezen tot 1,2 procent. In de MidKap zette TKH de opmars voort met een winst van dik 5 procent. De technologiegroep werd een dag eerder al bijna 9 procent meer waard dankzij sterke resultaten.

Carlsberg

In Kopenhagen steeg Carlsberg 3 procent. De Deense bierbrouwer schroefde zijn winstverwachting voor dit jaar op na een sterk tweede kwartaal. De Nederlandse topman Cees 't Hart verklaarde zeer tevreden te zijn met de resultaten ondanks de aanhoudende onzekerheid vanwege de pandemie. Het bedrijf profiteerde van de versoepelingen van de coronamaatregelen in veel landen, maar zag in andere landen de maatregelen juist strenger worden. Concurrent Heineken klom 0,6 procent in Amsterdam.

Deutsche Telekom won 0,5 procent in Frankfurt. Uit het lopende onderzoek naar de hack, die eind vorige week aan het licht kwam bij T-Mobile US, is gebleken dat de persoonlijke gegevens van zo'n 7,8 miljoen abonnees zijn gestolen. T-Mobile US is het Amerikaanse dochterbedrijf van Deutsche Telekom. In Zürich dikte Alcon 10 procent aan na een verhoging van de winstverwachting door de Zwitserse maker van medische apparatuur.

De euro was 1,1722 dollar waard, tegenover 1,1771 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 67,01 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 69,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Flinke verliezen op Wall Street na aanvallen Israël en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. De aanvallen die Israël en Iran sinds donderdag- op vrijdagnacht op elkaar hebben uitgevoerd, wakkerden de zorgen van beleggers aan over een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Japanse premier: Japan en VS versnellen gesprekken handelsdeal

TOKIO (ANP) - Japan en de Verenigde Staten willen de gesprekken over een handelsovereenkomst tussen de twee landen versnellen. De Japanse premier Shigeru Ishiba zei vrijdag dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het hierover eens zijn geworden.

5 uur geleden
Rabobank krijgt goedkeuring voor aanpassing certificaten

UTRECHT (ANP) - Rabobank heeft goedkeuring gekregen van certificaathouders om de structuur achter de certificaten die de bank uitgeeft te vereenvoudigen. Dit meldt de bank vrijdag na de vergadering hierover.

11 uur geleden
Lonen in nieuwe cao's stijgen weer met ruim 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De lonen in nieuwe cao's zijn in mei met gemiddeld 4,2 procent gestegen. Dit meldt werkgeversvereniging AWVN, die naar eigen zeggen betrokken is bij het merendeel van alle ongeveer achthonderd Nederlandse cao's.

11 uur geleden
Starmer: geen 'obstakels' meer bij afronden handelsdeal VK en VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Er zijn geen "obstakels" meer bij het afronden van een handelsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. Dit heeft de Britse premier Keir Starmer vrijdag gezegd.

12 uur geleden
Spanningen in Midden-Oosten maken benzine duurder

DEN HAAG (ANP) - De spanningen in het Midden-Oosten zullen ook te voelen zijn in de portemonnee van autorijders. Na de aanval van Israël op Iran steeg de prijs voor olie op de wereldmarkt. De angst dat door conflicten in de regio de toevoer van olie vermindert, zorgt voor hogere olieprijzen, waardoor ook de benzineprijzen stijgen.

12 uur geleden
FNV zegt dat spoorstakingen doorgaan, wil wel praten met NS

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten rekening blijven houden met overlast door cao-acties. FNV wil na de uitnodiging van NS om weer te praten over een nieuwe cao wel in gesprek met de spoorvervoerder. Maar vooralsnog blijft de vakbond stakingen organiseren, omdat het nieuwe bod van NS in de ogen van FNV onvoldoende is.

13 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!