Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Just Eat Takeaway stuwen AEX boven 700 punten

Prosus en Just Eat Takeaway stuwen AEX boven 700 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index wist dinsdag weer boven de 700 punten te klimmen onder aanvoering van Prosus en Just Eat Takeaway. Techinvesteerder Prosus had de wind in de zeilen dankzij een adviesverhoging door JPMorgan. De Amerikaanse bank werd ook positiever over de gehele Chinese techsector, waarin Prosus via Tencent een groot belang heeft. Just Eat Takeaway profiteerde eveneens van een positief analistenrapport over het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl.

Op macro-economisch vlak bleek dat de economie van de eurozone in het eerste kwartaal iets sterker is gegroeid dan eerder gemeld. De Nederlandse en Franse economie lieten daarbij in het afgelopen kwartaal een stagnatie zien.

De hoofdindex op Beursplein 5 boekte rond het middaguur 1,7 procent hoger op 706,42 punten. De laatste keer dat de graadmeter boven de 700 punten stond was op 5 mei. De MidKap steeg 1,2 procent tot 1032,94 punten onder aanvoering van de Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost (plus 8 procent). De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 1,6 procent bij.

Klimmers

Prosus dikte ruim 6 procent aan en Just Eat Takeaway klom bijna 4 procent, na een adviesverhoging door analisten van investeringsbank Bryan Garnier. Ook de chipbedrijven ASML en ASMI stonden in de kopgroep van de AEX, met plussen tot 4,2 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize sloot de rij met een min van 1 procent.

In de MidKap steeg Alfen dik 3 procent. De laadpalenmaker heeft een meerjarige overeenkomst gesloten met Diebold Nixdorf voor het onderhoud van de groeiende laadinfrastructuur voor elektrische voertuigen van het bedrijf. De samenwerking start in vier landen met de mogelijkheid in de toekomst verder uit te breiden in heel Europa.

Elektrisch vervoer

Arcadis won 0,8 procent. Het advies- en ingenieursbureau gaat samen met de Chinese Shenzhen Bus Group adviezen geven aan de Australische overheid en bedrijven op het gebied van de overgang naar elektrisch vervoer.

In Parijs steeg Engie bijna 6 procent. Het Franse energiebedrijf verhoogde zijn jaarverwachtingen na een sterk eerste kwartaal. In Frankfurt schroefde vrachtwagenfabrikant Daimler Truck zijn omzetverwachting voor het hele jaar op. Het aandeel klom ruim 6 procent. In Londen daalde telecomconcern Vodafone een fractie na publicatie van de jaarresultaten.

De euro was 1,0477 dollar waard, tegen 1,0417 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 114,65 dollar. Brent-olie kostte 0,5 procent meer op 114,85 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

13 minuten geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

1 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Duits bedrijf haalt 110 miljoen dollar op voor slimmere robots

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.

2 uur geleden
Bitcoin stijgt naar hoogste niveau in bijna drie maanden

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.

2 uur geleden
Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

12 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

17 uur geleden