Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Just Eat Takeaway dalen in licht lagere AEX

Prosus en Just Eat Takeaway dalen in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus en maaltijdbezorgingsbedrijf Just Eat Takeaway werden dinsdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. Prosus bleef last houden van de reguleringsdrift in de Chinese techsector. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, leed in de eerste zes maanden van dit jaar bijna een half miljard euro verlies. Bij de middelgrote bedrijven vielen de resultaten van technologiegroep TKH wel in de smaak bij beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 766,18 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1086,60 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,6 procent.

Prosus (min 3,8 procent) zette de daling voort en sloot opnieuw de rij in de AEX. De techinvesteerder heeft een groot belang in het Chinese techconcern Tencent, dat in Hongkong onderuit ging na een reeks van voorstellen van de Chinese marktautoriteit om de techsector in het land verder te reguleren. Supermarktconcern Ahold Delhaize was de sterkste stijger met een winst van 1,1 procent.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway daalde 0,2 procent. De maaltijdbezorger investeerde in de afgelopen verslagperiode flink na de overname van het Britse Just Eat, die in april werd afgerond. Ook het Amerikaanse Grubhub, dat in juni definitief werd overgenomen, droeg bij aan het verlies. De omzet van het concern steeg wel hard en het bedrijf verwacht dat het dieptepunt qua verliezen al is geweest.

In de MidKap was TKH (plus 5,3 procent) de grote winnaar. De technologiegroep zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft stijgen dankzij de verbeterde marktomstandigheden. Alle onderdelen van het bedrijf, behalve Industrial Solutions, droegen bij aan de omzetgroei. Het bedrijf verwacht dat de winst ook over het gehele jaar zal stijgen. Wel waarschuwde TKH voor de impact van eventuele verstoringen in de aanvoerketen in de tweede jaarhelft.

ABN AMRO

ABN AMRO won 0,4 procent. Analisten van Morgan Stanley schroefden hun aanbeveling voor de bank op. ING (min 0,3 procent) blijft bij Morgan Stanley de favoriete bank in de Benelux. Beursintermediair Flow Traders (min 4 procent) noteerde ex dividend.

In Frankfurt won vaccinmaker BioNTech 0,1 procent. De Amerikaanse regering is van plan iedereen in de Verenigde Staten een derde prik tegen het coronavirus te geven. Volgens de krant The New York Times wil de overheid daarmee half september beginnen. Amerikanen die zijn ingeënt met vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna worden aangespoord een derde prik te halen.

De euro was 1,1765 dollar waard tegenover 1,1779 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 66,74 dollar. Brentolie kostte ook 0,8 procent minder, op 68,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese Commissie start officieel onderzoek naar webwinkel Shein

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.

44 minuten geleden
Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

1 uur geleden
Odido onderzoekt of het gegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.

2 uur geleden
Onderzoek: ruim 120.000 banen weg in Duitse industrie in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.

2 uur geleden
Omstreden megaproject op Indiaas eiland mag toch doorgaan

KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.

3 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen zakt op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.

3 uur geleden
Spanje onderzoekt X, Meta en TikTok om AI-kindermisbruikmateriaal

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.

3 uur geleden