Prosus en Just Eat Takeaway dalen in licht lagere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus en maaltijdbezorgingsbedrijf Just Eat Takeaway werden dinsdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. Prosus bleef last houden van de reguleringsdrift in de Chinese techsector. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, leed in de eerste zes maanden van dit jaar bijna een half miljard euro verlies. Bij de middelgrote bedrijven vielen de resultaten van technologiegroep TKH wel in de smaak bij beleggers.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 766,18 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1086,60 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,6 procent.
Prosus (min 3,8 procent) zette de daling voort en sloot opnieuw de rij in de AEX. De techinvesteerder heeft een groot belang in het Chinese techconcern Tencent, dat in Hongkong onderuit ging na een reeks van voorstellen van de Chinese marktautoriteit om de techsector in het land verder te reguleren. Supermarktconcern Ahold Delhaize was de sterkste stijger met een winst van 1,1 procent.
Just Eat Takeaway
Just Eat Takeaway daalde 0,2 procent. De maaltijdbezorger investeerde in de afgelopen verslagperiode flink na de overname van het Britse Just Eat, die in april werd afgerond. Ook het Amerikaanse Grubhub, dat in juni definitief werd overgenomen, droeg bij aan het verlies. De omzet van het concern steeg wel hard en het bedrijf verwacht dat het dieptepunt qua verliezen al is geweest.
In de MidKap was TKH (plus 5,3 procent) de grote winnaar. De technologiegroep zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft stijgen dankzij de verbeterde marktomstandigheden. Alle onderdelen van het bedrijf, behalve Industrial Solutions, droegen bij aan de omzetgroei. Het bedrijf verwacht dat de winst ook over het gehele jaar zal stijgen. Wel waarschuwde TKH voor de impact van eventuele verstoringen in de aanvoerketen in de tweede jaarhelft.
ABN AMRO
ABN AMRO won 0,4 procent. Analisten van Morgan Stanley schroefden hun aanbeveling voor de bank op. ING (min 0,3 procent) blijft bij Morgan Stanley de favoriete bank in de Benelux. Beursintermediair Flow Traders (min 4 procent) noteerde ex dividend.
In Frankfurt won vaccinmaker BioNTech 0,1 procent. De Amerikaanse regering is van plan iedereen in de Verenigde Staten een derde prik tegen het coronavirus te geven. Volgens de krant The New York Times wil de overheid daarmee half september beginnen. Amerikanen die zijn ingeënt met vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna worden aangespoord een derde prik te halen.
De euro was 1,1765 dollar waard tegenover 1,1779 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 66,74 dollar. Brentolie kostte ook 0,8 procent minder, op 68,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
4 uur geleden