Prosus en ArcelorMittal helpen AEX aan nieuw record
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index bereikte dinsdag een nieuw recordniveau onder aanvoering van techinvesteerder Prosus en staalconcern ArcelorMittal. Bij de middelgrote bedrijven vielen de resultaten van baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis in de smaak. Daarnaast hielden beleggers de situatie in Afghanistan in de gaten. De leiders van de G7-landen bespreken onder meer de evacuatie van mensen uit het land na de machtsovername door de Taliban. Verder wordt gewacht op de jaarlijkse Jackson Hole-bijeenkomst van centrale bankiers, die donderdag begint.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de plus op 782,60 punten en tikte op 785,61 punten de hoogste tussentijdse stand ooit aan. De MidKap klom 0,5 procent tot 1100,32 punten. De DAX in Frankfurt won 0,2 procent. Londen en Parijs daalden 0,3 procent.
Prosus klom 2,7 procent in de AEX dankzij een forse koerswinst van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de investeerder een groot belang heeft. Staalfabrikant ArcelorMittal volgde met een winst van 1,9 procent. Levensmiddelenconcern Unilever voerde de dalers aan met een min van 1 procent.
Boskalis
Boskalis (plus 4 procent) ging aan kop in de MidKap. Het bedrijf zag het orderboek in de eerste jaarhelft stijgen naar een recordniveau, mede dankzij grote projecten op het gebied van hoogwaterbescherming en infrastructuur. Boskalis, dat dit jaar betrokken was bij het bergen van het containerschip Ever Given dat was vastgelopen in het Suezkanaal, boekte ook weer winst. De onderneming komt daarnaast met een nieuwe strategie, waarbij de rol van Boskalis bij het beteugelen van de gevolgen van klimaatverandering een belangrijke pijler zal zijn.
PostNL verloor 1 procent. Een uitspraak van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in het hoger beroep over de fusie van PostNL en Sandd laat mogelijk nog lang op zich wachten. De rechters konden maandag nog niet aangeven wanneer ze precies met een oordeel komen. CM.com steeg 5,9 procent. Het mobiele betaal- en communicatieplatform heeft een minderheidsbelang genomen in het Britse fintechbedrijf Phos.
BioNTech
In Frankfurt zette BioNTech (plus 1,9 procent) de opmars voort na de volledige goedkeuring van de Amerikaanse medicijntoezichthouder FDA voor het coronavaccin van het Duitse biotechbedrijf en zijn Amerikaanse partner Pfizer.
De euro was 1,1732 dollar waard, tegen 1,1733 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 66,30 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 69,58 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
4 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
5 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
7 uur geleden