Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus en Adyen onderaan in lagere AEX, ASML daalt licht

Prosus en Adyen onderaan in lagere AEX, ASML daalt licht

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus en fintechbedrijf Adyen waren donderdag de grootste dalers in de AEX-index, die een klein verlies liet zien. ASML daalde licht nadat het kabinet bevestigde dat de export van bepaalde machines van de chipmachinemaker naar China aan banden wordt gelegd. ABN AMRO profiteerde van een adviesverhoging door investeringsbank KBW en was met een plus van dik 1 procent de sterkste stijger in de MidKap.

Beleggers kijken verder vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag verschijnt. De situatie op de arbeidsmarkt speelt naast de inflatie een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank namelijk meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen.

Eerder deze week laaide de rentevrees weer op nadat de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell dinsdag in het Congres verklaarde dat de rente mogelijk sterker en sneller opgevoerd moet worden om de inflatie te beteugelen. Woensdag hield Powell echter wel een slag om de arm en zei hij dat er nog geen besluit is genomen met welke stap de rente later deze maand zal worden verhoogd. Die uitspraak zorgde voor enige opluchting op de beurzen.

Prosus

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 750,18 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 1013,71 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,6 procent.

Prosus kampte met een fors koersverlies van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is, en verloor dik 2 procent. Adyen volgde met een min van 1,5 procent. ASML daalde 0,2 procent. Eind januari lekte al uit dat Nederland, de Verenigde Staten en Japan een akkoord hadden bereikt over exportbeperking van chiptechnologie naar China vanwege de vrees dat die zou worden gebruikt voor militaire doeleinden.

Deutsche Post

In Frankfurt verloor Deutsche Post 0,6 procent. De Duitse post- en pakketbezorger boekte afgelopen jaar meer omzet en keert meer dividend uit. Voor dit jaar rekent het bedrijf echter op een daling van het resultaat vanwege de economische tegenwind.

Het Duitse modehuis Hugo Boss, dat ook met cijfers kwam, verloor 2 procent. Credit Suisse zakte 1,2 procent in Zürich. De geplaagde Zwitserse bank kondigde aan de publicatie van het jaarverslag uit te stellen na een verzoek van de Amerikaanse toezichthouder SEC om meer informatie.

De euro was 1,0550 dollar waard, tegen 1,0552 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 76,57 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 82,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

45 minuten geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

4 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

6 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

7 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden