Prosus daalt op beurs om afstand nemen van Russische investering
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus is vrijdag lager gezet op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf maakte bekend dat het afstand wil nemen van het Russische autoverkoopplatform Avito, dat het in bezit heeft. Beleggers hielden verder vooral de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. De AEX-index sloot in de plus.
Prosus (min 2,6 procent) werkt aan de "ontkoppeling" van Avito, heeft topman Bob van Dijk gezegd. Analisten schatten de waarde van het Russische bedrijf eerder op 6 miljard dollar. Prosus verwacht ook de waarde van zijn belang van 27 procent in socialmediaplatform VKontakte ter waarde van 769 miljoen dollar te moeten afschrijven. Het Chinese internetconcern Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, zakte eerder 2,6 procent in Hongkong. Ook verlaagde Credit Suisse het koersdoel voor Prosus.
De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,4 procent hoger op 723,90 punten. De MidKap klom ook 0,4 procent tot 1047,01 punten. Parijs daalde een fractie en Londen klom 0,2 procent. De DAX in Frankfurt won 0,3 procent ondanks een forse daling van het Duitse ondernemersvertrouwen door de oorlog in Oekraïne.
URW
Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste winnaar in de AEX met een winst van 4,3 procent. Staalconcern ArcelorMittal steeg 3,2 procent. Chipmachinemaker ASML klom 0,7 procent na de sterke koerswinsten bij de grote Amerikaanse chipmakers op donderdag. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij in de AEX met een min van 3,7 procent.
Eurocommercial Properties steeg 5,8 procent. De investeerder in winkelvastgoed zag het resultaat in het afgelopen jaar iets dalen. Ook liepen de huurinkomsten wat terug. Het dividend werd daarentegen flink opgeschroefd. In de MidKap deed apothekersbedrijf Fagron het nog beter en klom 7,4 procent dankzij een koopadvies van Kepler Cheuvreux.
De euro was 1,0983 dollar waard, tegen 1,0985 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 113,60 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 120,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
1 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
18 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
20 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
21 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
22 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
22 uur geleden