Prosus centraal op Damrak na waarschuwing forse winstdaling
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder waarschuwde voor een forse winstdaling in de eerste zes maanden van zijn gebroken boekjaar. De daling is onder meer het gevolg van de forse winst op de verkoop van aandelen van het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent die vorig jaar werd geboekt. Ook moet Prosus dit jaar meer aan waarde afschrijven op zijn resterende belang in Tencent. Het bedrijf komt woensdag met de volledige resultaten.
Prosus boekte in de eerste helft van vorig jaar nog een winst van 12,3 miljard dollar (zo'n 12 miljard euro) op de verkoop van een belang van 2 procent in Tencent. Dit jaar leverde een verdere verkoop van aandelen Tencent slechts 2,8 miljard dollar op. De winst per aandeel zal daardoor flink lager uitvallen.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine winsten openen. De Aziatische beurzen lieten dinsdag een gemengd beeld zien.
Chemicaliëndistributeur IMCD kondigde aan zijn Indiase branchegenoot Parkash DyeChem over te nemen. Een overnamesom werd niet genoemd. Het over te nemen bedrijf heeft een jaaromzet van zo'n 30 miljoen euro. Bodemonderzoeker Fugro maakte bekend een opdracht te hebben ontvangen uit de Verenigde Staten van Community Offshore Wind, een samenwerkingsverband van de energiebedrijven RWE en National Grid.
Vivoryon Therapeutics kwam met cijfers. De in Amsterdam genoteerde biotechnoloog leed in de eerste negen maanden een nettoverlies van 18,9 miljoen euro, tegen een verlies van 7,3 miljoen euro een jaar geleden. Het bedrijf heeft nog bijna 20 miljoen euro in kas. Dat is genoeg om de activiteiten tot in december 2023 te financieren.
Ebusco liet weten een order te hebben ontvangen voor 31 elektrische bussen van het model 3.0, van 13,5 meter. De order komt van het Nederlandse openbaarvervoerbedrijf EBS, een nieuwe klant van Ebusco.
De Europese beurzen sloten maandag lager. De AEX daalde 0,3 procent tot 710,38 punten. De graadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,2 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,1 procent lager. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent en techbeurs Nasdaq zakte 1,1 procent.
De euro was 1,0247 dollar waard, tegen 1,0239 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie bleef ongewijzigd op 79,73 dollar en Brentolie werd een fractie duurder op 87,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
3 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
5 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
1 dag geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
1 dag geleden