Prosus bij dalers in licht lagere AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Prosus behoorde maandag tot de dalers in de AEX-index op het Damrak. De techinvesteerder behaalde in het afgelopen boekjaar voor het eerst een winst met zijn e-commerceactiviteiten, die bestaan uit een reeks van bedrijven als iFood in Brazilië en PayU in India. Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, maakt geen deel uit van de e-commercetak van Prosus.
De totale omzet van Prosus steeg met 19 procent. Analisten van investeringsbank Jefferies spraken van sterke resultaten. Het aandeel werd desondanks 0,5 procent lager gezet, mede door een koersdaling van Tencent van 1,2 procent in Hongkong.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 922,97 punten. De hoofdindex zakte vrijdag al 0,9 procent. De MidKap daalde ook 0,2 procent, tot 879,08 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen 0,1 procent. Londen verloor 0,1 procent.
Inflatie VS
Het statistiekbureau CBS meldde verder dat de Nederlandse economie in het eerste kwartaal sterker is gekrompen dan eerder werd gedacht. Volgens een nieuwe raming bedroeg de krimp 0,5 procent in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Eerder werd een krimp van 0,1 procent gemeld. De grotere krimp komt volgens het CBS vooral door een neerwaartse bijstelling van de uitvoer.
Beleggers wachten verder vooral op een belangrijk inflatiecijfer dat vrijdag uit de Verenigde Staten komt. De Amerikaanse Federal Reserve ziet dit cijfer als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling en dus van groot belang voor het rentebeleid van de Fed.
Chipsector
Naast Prosus stonden de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML in de staartgroep van de AEX, met verliezen tot 0,9 procent. Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor en verzekeraar ASR voerden de schaarse stijgers aan, met winsten van 0,4 procent.
In de MidKap sloot vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen de rij, met een min van 1,6 procent. De aanbieder van postkluisjes InPost ging aan kop met een plus van 0,5 procent.
Envipco in de plus
Envipco klom 0,8 procent. De Finse bank Nordea gaf de maker van statiegeldmachines een koopadvies.
London Tunnels kondigde aan donderdag naar de Amsterdamse beurs te gaan. Het bedrijf wil omgerekend zo'n 35 miljoen euro ophalen om een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0703 dollar waard, tegen 1,0693 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 80,65 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 85,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden