Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus betaalt bijna 2 miljard voor Latijns-Amerikaans reisbureau

Prosus betaalt bijna 2 miljard voor Latijns-Amerikaans reisbureau

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Techinvesteerder Prosus neemt het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar over. Met de deal van het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf is 1,7 miljard dollar gemoeid. Omgerekend is dat meer dan 1,6 miljard euro.

Prosus is vooral bekend als grote aandeelhouder van het Chinese gameconcern Tencent. Maar de laatste tijd zoekt de onderneming ook duidelijk naar andere bedrijven om in te investeren. Prosus-topman Fabricio Bloisi heeft beloofd de waarde van het bedrijf in de komende vier jaar te verdubbelen.

De nieuwe overname lijkt in het licht van dat laatste te moeten worden bezien. Prosus biedt 19,50 dollar per aandeel. Dat is 33 procent meer dan de slotkoers van vrijdag voor het aandeel Despegar op Wall Street, zo maakte het bedrijf maandag bekend in een verklaring.

Despegar is actief in tal van landen in met name Midden- en Zuid-Amerika en heeft in Decolar ook een Braziliaans merk. Mensen kunnen bij het bedrijf onder meer vliegtickets en hotelovernachtingen boeken. De onderneming is juridisch gevestigd op de Britse Maagdeneilanden en heeft haar belangrijkste kantoorvestiging in Argentinië.

Prosus stapte eerder dit jaar nog uit het Chinese onlinereisbureau Trip.com. Dat leverde honderden miljoenen dollars op. Het belang van Prosus in Tencent is de laatste tijd niet meer zo groot als het eerder was. De onderneming is momenteel nog goed voor ongeveer een kwart van de aandelen in dat bedrijf.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger op eerste handelsdag van nieuw beursjaar 2026

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.

35 minuten geleden
FT: Lagarde verdient meer dan ECB in jaarverslagen meldt

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.

1 uur geleden
Frans postbedrijf opnieuw getroffen door cyberaanval

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.

1 uur geleden
Bedrijvigheid Nederlandse industrie groeit iets minder sterk

ZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.

2 uur geleden
China heft belasting op condooms om geboortecijfer aan te jagen

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.

2 uur geleden
VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

18 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

18 uur geleden