Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus betaalt bijna 2 miljard voor Latijns-Amerikaans reisbureau

Prosus betaalt bijna 2 miljard voor Latijns-Amerikaans reisbureau

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Techinvesteerder Prosus neemt het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar over. Met de deal van het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf is 1,7 miljard dollar gemoeid. Omgerekend is dat meer dan 1,6 miljard euro.

Prosus is vooral bekend als grote aandeelhouder van het Chinese gameconcern Tencent. Maar de laatste tijd zoekt de onderneming ook duidelijk naar andere bedrijven om in te investeren. Prosus-topman Fabricio Bloisi heeft beloofd de waarde van het bedrijf in de komende vier jaar te verdubbelen.

De nieuwe overname lijkt in het licht van dat laatste te moeten worden bezien. Prosus biedt 19,50 dollar per aandeel. Dat is 33 procent meer dan de slotkoers van vrijdag voor het aandeel Despegar op Wall Street, zo maakte het bedrijf maandag bekend in een verklaring.

Despegar is actief in tal van landen in met name Midden- en Zuid-Amerika en heeft in Decolar ook een Braziliaans merk. Mensen kunnen bij het bedrijf onder meer vliegtickets en hotelovernachtingen boeken. De onderneming is juridisch gevestigd op de Britse Maagdeneilanden en heeft haar belangrijkste kantoorvestiging in Argentiniƫ.

Prosus stapte eerder dit jaar nog uit het Chinese onlinereisbureau Trip.com. Dat leverde honderden miljoenen dollars op. Het belang van Prosus in Tencent is de laatste tijd niet meer zo groot als het eerder was. De onderneming is momenteel nog goed voor ongeveer een kwart van de aandelen in dat bedrijf.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

3 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

4 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

5 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

6 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

7 uur geleden