Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus betaalt bijna 2 miljard voor Latijns-Amerikaans reisbureau

Prosus betaalt bijna 2 miljard voor Latijns-Amerikaans reisbureau

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Techinvesteerder Prosus neemt het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar over. Met de deal van het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf is 1,7 miljard dollar gemoeid. Omgerekend is dat meer dan 1,6 miljard euro.

Prosus is vooral bekend als grote aandeelhouder van het Chinese gameconcern Tencent. Maar de laatste tijd zoekt de onderneming ook duidelijk naar andere bedrijven om in te investeren. Prosus-topman Fabricio Bloisi heeft beloofd de waarde van het bedrijf in de komende vier jaar te verdubbelen.

De nieuwe overname lijkt in het licht van dat laatste te moeten worden bezien. Prosus biedt 19,50 dollar per aandeel. Dat is 33 procent meer dan de slotkoers van vrijdag voor het aandeel Despegar op Wall Street, zo maakte het bedrijf maandag bekend in een verklaring.

Despegar is actief in tal van landen in met name Midden- en Zuid-Amerika en heeft in Decolar ook een Braziliaans merk. Mensen kunnen bij het bedrijf onder meer vliegtickets en hotelovernachtingen boeken. De onderneming is juridisch gevestigd op de Britse Maagdeneilanden en heeft haar belangrijkste kantoorvestiging in Argentinië.

Prosus stapte eerder dit jaar nog uit het Chinese onlinereisbureau Trip.com. Dat leverde honderden miljoenen dollars op. Het belang van Prosus in Tencent is de laatste tijd niet meer zo groot als het eerder was. De onderneming is momenteel nog goed voor ongeveer een kwart van de aandelen in dat bedrijf.

Meer uit Financieel

China start handelsonderzoeken naar VS voor top Xi en Trump

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.

22 minuten geleden
Marktonderzoeker: aantal huishoudens met tv-abonnement daalt

HOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.

48 minuten geleden
De Hypotheekshop ziet stevige toename hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.

51 minuten geleden
Italië onderzoekt cosmeticabedrijven om verkoop aan kinderen

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.

1 uur geleden
Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies

LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.

1 uur geleden
AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

3 uur geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

3 uur geleden