Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus betaalt bijna 2 miljard voor Latijns-Amerikaans reisbureau

Prosus betaalt bijna 2 miljard voor Latijns-Amerikaans reisbureau

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Techinvesteerder Prosus neemt het Latijns-Amerikaanse onlinereisbureau Despegar over. Met de deal van het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf is 1,7 miljard dollar gemoeid. Omgerekend is dat meer dan 1,6 miljard euro.

Prosus is vooral bekend als grote aandeelhouder van het Chinese gameconcern Tencent. Maar de laatste tijd zoekt de onderneming ook duidelijk naar andere bedrijven om in te investeren. Prosus-topman Fabricio Bloisi heeft beloofd de waarde van het bedrijf in de komende vier jaar te verdubbelen.

De nieuwe overname lijkt in het licht van dat laatste te moeten worden bezien. Prosus biedt 19,50 dollar per aandeel. Dat is 33 procent meer dan de slotkoers van vrijdag voor het aandeel Despegar op Wall Street, zo maakte het bedrijf maandag bekend in een verklaring.

Despegar is actief in tal van landen in met name Midden- en Zuid-Amerika en heeft in Decolar ook een Braziliaans merk. Mensen kunnen bij het bedrijf onder meer vliegtickets en hotelovernachtingen boeken. De onderneming is juridisch gevestigd op de Britse Maagdeneilanden en heeft haar belangrijkste kantoorvestiging in Argentiniƫ.

Prosus stapte eerder dit jaar nog uit het Chinese onlinereisbureau Trip.com. Dat leverde honderden miljoenen dollars op. Het belang van Prosus in Tencent is de laatste tijd niet meer zo groot als het eerder was. De onderneming is momenteel nog goed voor ongeveer een kwart van de aandelen in dat bedrijf.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

1 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

3 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

4 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in Belgiƫ mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

4 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

4 uur geleden