Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus aan kop in hogere AEX, Philips levert winst weer in

Prosus aan kop in hogere AEX, Philips levert winst weer in

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geëindigd, ondanks een tegenvallend inflatiecijfer in de Verenigde Staten. De AEX, de index van de 25 meest verhandelde aandelen op het Damrak, eindigde 0,6 procent hoger op 886,67 punten. Prosus (plus 2,1 procent) stond bovenaan bij de hoofdfondsen. De techinvesteerder profiteerde van een stevige koerswinst van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is.

Philips ging tijdens de ochtendhandel hard omhoog, maar sloot uiteindelijk onveranderd. Beleggers reageerden aanvankelijk positief op de bekrachtiging door een federale rechtbank van de schikking van Philips met het Amerikaanse ministerie van Justitie en toezichthouder FDA rond het schandaal met apneu-apparaten. Het zorgtechnologiebedrijf moet onafhankelijke experts laten kijken naar de eigen testprocedures op een aantal Amerikaanse locaties waar de apneu-apparaten worden gemaakt.

De MidKap klom 0,3 procent tot 943,84 punten. Frankfurt en Londen wonnen tot 0,3 procent, Parijs verloor 0,1 procent.

Kunstmatige intelligentie

Woensdag werd bekend dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten vorige maand met 3,5 procent zijn gestegen, iets hoger dan verwacht. Op de financiële markten wordt al lange tijd gehoopt dat de inflatie voldoende is afgekoeld en centrale banken nog dit voorjaar kunnen beginnen met het verlagen van de rente. Hoewel het laatste cijfer een tegenvaller is, rekenen beleggers nog steeds op meerdere renteverlagingen dit jaar.

De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI wonnen tot 1,6 procent, na sterke omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipproducent, een belangrijke klant van de machines van ASML, zag de verkopen in maart met ruim 34 procent stijgen. In de eerste drie maanden van het jaar groeide de omzet met 16 procent. TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en AI-chipbedrijf Nvidia, profiteerde van de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Just Eat Takeaway

Olie- en gasconcern Shell klom 1,5 procent na een adviesverhoging van de Franse bank BNP Paribas Exane. Betaalbedrijf Adyen was de grootste daler in de AEX met een verlies van 1,1 procent. Bij de middelgrote bedrijven was Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway de sterkste stijger met een plus van 3,4 procent.

De euro was 1,0747 dollar waard, tegen 1,0855 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde met 0,6 procent tot 84,69 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 88,95 dollar per vat. Eerder op de dag gingen de olieprijzen nog omhoog.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

1 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

2 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

3 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

3 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

5 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

6 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

6 uur geleden