Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prosus aan kop in AEX, Ahold Delhaize onderaan na cijfers

Prosus aan kop in AEX, Ahold Delhaize onderaan na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Prosus stond woensdag bovenaan in de Amsterdamse AEX-index. De techinvesteerder profiteerde van het herstel in de Chinese techsector, waarin het via Tencent een belang heeft. Beleggers waren daarentegen niet onder de indruk van de resultaten van Ahold Delhaize en stuurden het supermarktconcern flink lager.

Daarnaast wordt nog gewacht op het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag wordt vrijgegeven. De markten hopen dat de inflatie in april iets is afgenomen ten opzichte van de 8,5 procent in maart.

De hoofdindex op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een winst van 1,4 procent op 678,93 punten. De MidKap klom 1 procent tot 981,32 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,8 procent.

ASMI

Naast Prosus (plus 7,5 procent) stonden de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML in de kopgroep, met plussen tot 3,9 procent. Staalfabrikant ArcelorMittal en olie- en gasconcern Shell deden eveneens goede zaken en wonnen 3,9 procent en 2 procent.

Ahold Delhaize zakte 5,6 procent. Topman Frans Muller sprak van een sterke start van het jaar waarin consumenten relatief veel bleven uitgeven in de supermarkt. Ook is het concern wat positiever geworden over de winstontwikkeling. Volgens kenners wordt de hogere winstverwachting vooral veroorzaakt door de sterkere dollar. Bij webwinkel bol.com, die later dit jaar naar de beurs wordt gebracht, daalde de omzet.

Alfen

Alfen was de grote winnaar in de MidKap met een plus van 14 procent. De energiespecialist blijft profiteren van de grote vraag naar laadinfrastructuur voor elektrische auto's en zag de omzet flink stijgen.

In Frankfurt steeg TUI 3 procent. Het grootste reisbureau ter wereld verwacht dit jaar weer winst te boeken dankzij een herstel van de vakantieboekingen na de coronapandemie. Thyssenkrupp dikte 11 procent. Het Duitse industriële concern verhoogde zijn omzetverwachting na sterke kwartaalcijfers.

Bayer

Bayer zakte 6,6 procent. De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof gevraagd om het beroep van het Duitse chemieconcern tot afwijzing van claims van consumenten die beweren kanker te hebben gekregen van de onkruidverdelger Roundup, niet in overweging te nemen.

In Zürich daalde Roche 5,7 procent na tegenvallende onderzoeksresultaten van een nieuw kankermedicijn van de Zwitserse farmaceut. Swedish Match steeg bijna 9 procent in Stockholm. De Zweedse producent van rookvrije tabak is akkoord gegaan met een overnamebod van dik 15 miljard euro door de Amerikaanse sigarettenfabrikant Philip Morris.

De euro was 1,0561 dollar waard, tegen 1,0541 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,9 procent meer op 102,68 dollar. Brentolie werd 2,7 procent duurder op 105,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Coatingspecialist Stahl uit Waalwijk mogelijk in Duitse handen

WAALWIJK (ANP/BLOOMBERG) - Coatingspecialist Stahl uit Waalwijk komt mogelijk in Duitse handen. Het Duitse chemieconcern Henkel, onder meer bekend van de wasmiddelen van Persil en haarverzorging van Schwarzkopf, is in gesprek met de Franse investeerder Wendel over een mogelijke overname van de Nederlandse onderneming. Dat hebben Henkel en Wendel laten weten.

18 minuten geleden
Veel minder Chinese toeristen in Japan door rel rond Taiwan

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Het aantal Chinese toeristen in Japan is in december sterk gedaald door de oplopende diplomatieke spanningen tussen China en Japan over Taiwan. Volgens de Japanse overheid nam het aantal Chinese bezoekers in de laatste maand van 2025 met bijna de helft af tot 300.000 in vergelijking met een jaar eerder.

32 minuten geleden
Trump dreigt met heffing champagne als Macron vredesraad afwijst

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een importheffing van 200 procent in te voeren op Franse wijnen en champagnes, door de weigering van Frankrijk om zich aan te sluiten bij zijn vredesraad. Trump haalde ook uit naar Emmanuel Macron nadat hij te horen had gekregen dat de Franse president zijn uitnodiging zou afwijzen.

1 uur geleden
Funda: starters willen snel kopen, maar vertrouwen is laag

AMSTERDAM (ANP) - Starters willen graag snel een woning kopen, maar hebben er weinig vertrouwen in dat het ook daadwerkelijk lukt. Dat meldt huizenwebsite Funda op basis van cijfers uit de Funda Index van het laatste kwartaal van vorig jaar. 8 procent van de starters heeft er vertrouwen in een huis te kunnen kopen, terwijl 77 procent het binnen een jaar wil.

1 uur geleden
Heijmans renoveert start- en landingsbaan Eindhoven Airport

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans gaat de start- en landingsbaan op Eindhoven Airport renoveren. De klus levert de beursgenoteerde onderneming 60 miljoen euro aan omzet op. De baan in Eindhoven wordt naast de burgerluchtvaart ook voor de militaire luchtvaart gebruikt. Het ministerie van Defensie is formeel eigenaar van de vliegbasis en daarom ook opdrachtgever.

1 uur geleden
Damrak verwacht meer beursgangen ondanks geopolitieke spanningen

AMSTERDAM (ANP) - Uitbater Euronext rekent dit jaar op meer beursgangen in Amsterdam, ondanks de aanhoudende geopolitieke onrust. De door de Amerikaanse president Donald Trump gestarte handelsoorlog zorgde vorig jaar nog voor een wederom mager aantal nieuwe noteringen, maar daar zullen bedrijven zich in 2026 minder door laten leiden. Dat zegt directeur René van Vlerken van de Amsterdamse beurs in een interview met het ANP.

2 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren ruim 4 procent minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in november afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 4,1 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een kleine toename van de investeringen van 0,3 procent in oktober en een stijging van 3,2 procent in september.

2 uur geleden