ProRail: zo'n 450 grote storingen op het spoor in 2022
UTRECHT (ANP) - Vorig jaar waren er op het spoor zo'n 450 grote storingen, veroorzaakt door bijvoorbeeld aanrijdingen, sein- en/of wisselstoringen, stormachtig weer, computerstoringen en bovenleidingsbreuken. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving hierover door De Telegraaf.
Het aantal storingen lag daarmee hoger dan in 2021, toen er sprake was van 406 grote storingen. In 2020 waren het er 361, maar toen was er sprake van een uitgedunde dienstregeling wegens corona. Vorig jaar waren er achttien dagen waarop meer dan 10 procent van alle ritten uitviel. Twee dagen werd het landelijk treinverkeer gestaakt. Op 18 februari was dat vanwege een storm en op 3 april lag alles plat vanwege een ICT-storing
Uit de cijfers van ProRail blijkt verder dat in 2022 meer met de trein is gereisd dan in 2021. In de loop van het jaar zijn de reizigersaantallen steeds verder toegenomen. De aantallen van 2019, voor de coronacrisis, zijn nog niet gehaald, maar dat niveau komt wel weer in zicht.
Lagere prestatiecijfers
Ook waren vervoerders dit jaar genoodzaakt om minder en kortere treinen te laten rijden vanwege personeelstekorten. Deze combinatie van omstandigheden, aangevuld met enkele grote verstoringen, heeft geleid tot lagere prestatiecijfers dan in 2021.
Ongeveer 450 grote storingen in 2022 vallen binnen de verantwoordelijkheid van ProRail. Daarmee blijft de spoorbeheerder onder de met het ministerie afgesproken bovengrens van 520 grote storingen.
John Voppen, CEO van ProRail, is niet tevreden. "Met een eerste blik op de prestaties van 2022 en de oorzaken van tegenvallers zeg ik: werk aan de winkel voor de spoorsector. Laten we investeren in onze mensen en middelen om prestaties te verbeteren. Tegelijk vind ik realisme ontzettend belangrijk; dat we veel kunnen, maar niet alles: de druk op mensen en middelen is al groot. Daarom blijf ik hameren op wat wij in 2022 al hebben aangegeven: de noodzaak van keuzes maken."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag 10 jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een landelijke actiedag op donderdag 16 april in universitaire ziekenhuizen is van de baan. Twee zorgvakbonden melden aanvullende afspraken te hebben gemaakt over de cao met werkgeversorganisatie UMCNL. Eerder draaiden die twee bonden (LAD en FBZ) al een zondagsdienst in Nijmegen en Maastricht uit onvrede met de cao. FNV, CNV en NU'91 hadden dat akkoord wel al getekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Negen scheidingsadvocaten "met grote impact" voldoen niet aan de standaarden die gelden in de advocatuur. Dat meldt een woordvoerder van de Landelijke Organisatie Toezicht Advocatuur na berichtgeving hierover in Trouw.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar "de oorzaak en reikwijdte" van de ransomware-aanval bij softwareleverancier ChipSoft is "in volle gang". Dat meldt een woordvoerder van het bedrijf. Het staat daarbij in nauw contact met zorgorganisaties die gebruikmaken van de software.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beveiligers van de woning van prinses Beatrix, kasteel Drakensteyn in het Utrechtse dorp Lage Vuursche, hebben afgelopen november drones bij het terrein gezien. De Koninklijke Marechaussee zag ook onbemande toestellen bij een goudkluis van De Nederlandsche Bank in Huis ter Heide, enkele kilometers verderop. Een woordvoerder van de marechaussee bevestigt dat na berichtgeving van het AD.
3 uur geleden