
ProRail: zo'n 450 grote storingen op het spoor in 2022
UTRECHT (ANP) - Vorig jaar waren er op het spoor zo'n 450 grote storingen, veroorzaakt door bijvoorbeeld aanrijdingen, sein- en/of wisselstoringen, stormachtig weer, computerstoringen en bovenleidingsbreuken. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving hierover door De Telegraaf.
Het aantal storingen lag daarmee hoger dan in 2021, toen er sprake was van 406 grote storingen. In 2020 waren het er 361, maar toen was er sprake van een uitgedunde dienstregeling wegens corona. Vorig jaar waren er achttien dagen waarop meer dan 10 procent van alle ritten uitviel. Twee dagen werd het landelijk treinverkeer gestaakt. Op 18 februari was dat vanwege een storm en op 3 april lag alles plat vanwege een ICT-storing
Uit de cijfers van ProRail blijkt verder dat in 2022 meer met de trein is gereisd dan in 2021. In de loop van het jaar zijn de reizigersaantallen steeds verder toegenomen. De aantallen van 2019, voor de coronacrisis, zijn nog niet gehaald, maar dat niveau komt wel weer in zicht.
Lagere prestatiecijfers
Ook waren vervoerders dit jaar genoodzaakt om minder en kortere treinen te laten rijden vanwege personeelstekorten. Deze combinatie van omstandigheden, aangevuld met enkele grote verstoringen, heeft geleid tot lagere prestatiecijfers dan in 2021.
Ongeveer 450 grote storingen in 2022 vallen binnen de verantwoordelijkheid van ProRail. Daarmee blijft de spoorbeheerder onder de met het ministerie afgesproken bovengrens van 520 grote storingen.
John Voppen, CEO van ProRail, is niet tevreden. "Met een eerste blik op de prestaties van 2022 en de oorzaken van tegenvallers zeg ik: werk aan de winkel voor de spoorsector. Laten we investeren in onze mensen en middelen om prestaties te verbeteren. Tegelijk vind ik realisme ontzettend belangrijk; dat we veel kunnen, maar niet alles: de druk op mensen en middelen is al groot. Daarom blijf ik hameren op wat wij in 2022 al hebben aangegeven: de noodzaak van keuzes maken."
Meer uit Binnenland
WINSCHOTEN (ANP) - De politie wil nog niets zeggen over wanneer de auto met hierin Jeffrey, Emma en hun vader in het water is beland in Winschoten. In gesprek met een verslaggever van het ANP noemt de politiechef van de politie Groningen Frank Smilda dat te vroeg.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer ziet het plan om de corporatiehuren twee jaar te bevriezen niet voor zich met de compensatie zoals de coalitie die heeft bedacht. "Uiteindelijk zal hier iets moeten bewegen", zei ze in een debat. "Óf de compensatie beweegt, óf de taak die aan mij meegegeven is en waar ik hartstochtelijk mee aan de slag ben gegaan moet bewegen."
53 minuten geledenHOORN (ANP) - Een 23-jarige man uit Hoorn is woensdag aangehouden door de politie. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij een incident waarbij vorige maand in Amsterdam een 24-jarige man zwaargewond werd aangetroffen op het dak van een garage onderaan een flat aan de Osdorper Ban in Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer leven grote zorgen over hoe het passend onderwijs momenteel wordt ingevuld. Volgens politici van links tot rechts gaat het mis bij het aantal thuiszittende leerlingen, de wachtlijsten voor speciaal onderwijs en leerlingenvervoer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank behandelt op dinsdag 28 en donderdag 30 oktober de zedenzaak tegen zanger Marco Borsato. De zittingen zijn in het gerechtsgebouw in Utrecht, kondigde de rechtbank woensdag aan. De rechtbank rekent op grote belangstelling van pers en publiek en zal daarvoor videozalen inrichten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt met strengere regels voor vloggers en influencers die hun kinderen laten meedoen aan filmpjes waarmee zij geld verdienen op social media. "Moderne kinderarbeid" ligt op de loer, waarschuwt staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken). "Kinderen horen geen verdienmodel te zijn."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie koopt geen Tomahawk-kruisraketten meer voor de huidige en de nieuwe onderzeeboten. Het ministerie wil er verder niet veel over kwijt, de Kamer moet eerst geïnformeerd worden. Het is een "heel technisch verhaal", aldus een woordvoerder. De fregatten van de marine worden nog wel uitgerust met de Tomahawks.
1 uur geleden