Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail wil gebruik chemische bestrijdingsmiddelen afbouwen

ProRail wil gebruik chemische bestrijdingsmiddelen afbouwen

UTRECHT (ANP) - ProRail wil de komende jaren het gebruik van chemische onkruidbestrijdingsmiddelen afbouwen, meldt de spoorwegbeheerder dinsdag. Momenteel worden de chemische middelen, voornamelijk glyfosaat, omwille van de veiligheid nog gebruikt op de schouwpaden langs het spoor en in het ballastbed van het spoor, aldus ProRail.

De spoorwegbeheerder meldt veiligheid op de spoorbaan en omgeving "zo veel mogelijk op een duurzame manier" te waarborgen, "maar dit kan niet overal". Voor de chemische middelen die nodig zijn om onkruid te bestrijden op schouwpaden en ballastbedden zijn volgens ProRail nog geen geschikte alternatieven. "We spuiten deze middelen heel gericht op het onkruid dat we willen bestrijden. In de berm langs het spoor gebruiken we geen chemische bestrijdingsmiddelen", legt ProRail uit.

In 2028 stopt ProRail met chemische onkruidbestrijding langs het totale spoor van Nederland, "mits er alternatieven beschikbaar zijn". Per direct verbiedt ProRail in contracten die ze aangaat met aannemers het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen op schouwpaden in waterwin-, grondwaterbeschermings- en Natura 2000-gebieden. Vanaf 2026 komen hier alle gebieden van NatuurNetwerkNederland bij.

Meer uit Binnenland

Praktijkondersteuner Haagse huisarts vrijgesproken van ontucht

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft een 60-jarige praktijkondersteuner van een Haagse huisarts vrijgesproken van het plegen van ontuchtige handelingen bij twee patiënten. De rechtbank oordeelt dat er niet voldoende wettig en overtuigend bewijs is.

28 minuten geleden
Eis: 10 jaar cel en tbs om verkrachting en bedreigen ex-partners

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Govinda B. De 34-jarige man uit Delft zou vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024 vijf vrouwen met wie hij een relatie had, hebben bedreigd en mishandeld. Hij zou seksvideo's met ze hebben gemaakt en die hebben verspreid. Een aantal keren zouden de vrouwen daarbij buiten bewustzijn zijn geweest. Een van hen zou hij hebben verkracht onder dreiging van een mes.

56 minuten geleden
Verkeer om de beurt door Westerscheldetunnel tijdens werk in 2027

MIDDELBURG (ANP) - Voor verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland wordt in de eerste vier maanden van volgend jaar een toerbeurtsysteem ingevoerd. De oostbuis van de Westerscheldetunnel is dan gesloten voor reparatie en de westbuis blijft open. Het ene uur kan het verkeer van noord naar zuid rijden en het andere uur van zuid naar noord.

2 uur geleden
Amsterdam wil bezoekers naar musea lokken

AMSTERDAM (ANP) - Een speciale campagne moet toeristen in Amsterdam verleiden een museum te bezoeken. De hele maand maart zijn er posters en banners op sociale media te zien van kunstwerken uit tien musea in de hoofdstad, met de tekst 'Catch me at the museum'.

2 uur geleden
Boete van 20 miljoen euro dreigt voor Chemours om broeikasgassen

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.

2 uur geleden
Schoonmaak voormalige drugsafvalput bij Halsteren stopt

HALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).

2 uur geleden
Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

3 uur geleden