Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail wil gebruik chemische bestrijdingsmiddelen afbouwen

ProRail wil gebruik chemische bestrijdingsmiddelen afbouwen

UTRECHT (ANP) - ProRail wil de komende jaren het gebruik van chemische onkruidbestrijdingsmiddelen afbouwen, meldt de spoorwegbeheerder dinsdag. Momenteel worden de chemische middelen, voornamelijk glyfosaat, omwille van de veiligheid nog gebruikt op de schouwpaden langs het spoor en in het ballastbed van het spoor, aldus ProRail.

De spoorwegbeheerder meldt veiligheid op de spoorbaan en omgeving "zo veel mogelijk op een duurzame manier" te waarborgen, "maar dit kan niet overal". Voor de chemische middelen die nodig zijn om onkruid te bestrijden op schouwpaden en ballastbedden zijn volgens ProRail nog geen geschikte alternatieven. "We spuiten deze middelen heel gericht op het onkruid dat we willen bestrijden. In de berm langs het spoor gebruiken we geen chemische bestrijdingsmiddelen", legt ProRail uit.

In 2028 stopt ProRail met chemische onkruidbestrijding langs het totale spoor van Nederland, "mits er alternatieven beschikbaar zijn". Per direct verbiedt ProRail in contracten die ze aangaat met aannemers het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen op schouwpaden in waterwin-, grondwaterbeschermings- en Natura 2000-gebieden. Vanaf 2026 komen hier alle gebieden van NatuurNetwerkNederland bij.

Meer uit Binnenland

Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

28 minuten geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

52 minuten geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

1 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

2 uur geleden
Honderden demonstreren tegen Iraans regime met mars om Malieveld

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn een paar honderd mensen naar de demonstratie op het Malieveld gekomen om zich uit te spreken voor het Iraanse volk en tegen het regime. Die actie startte om 14.00 uur en een uur later komen er nog altijd mensen bij, ziet een ANP-verslaggever. Bijna alle aanwezigen dragen een vlag bij zich, veelal een Iraanse.

2 uur geleden
Zelensky praat met Berendsen en Yeşilgöz over luchtafweer

KYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.

2 uur geleden
CIDI: aanval op Iran is continuering van existentiële strijd

DEN HAAG (ANP) - Voor Naomi Mestrum, directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), was de vraag niet óf, maar wanneer de Israëlisch-Amerikaanse aanval op Iran zou plaatsvinden. "In Israël was men daar al een paar weken mee bezig. Het land is al een tijdje in opperste staat van paraatheid."

2 uur geleden