Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail: tot 15 september geen treinen tussen Lelystad en Dronten

ProRail: tot 15 september geen treinen tussen Lelystad en Dronten

LELYSTAD (ANP) - Tussen Lelystad en Dronten rijden tot minstens 15 september geen treinen door de gevolgen van een stroomstoring die een deel van Flevoland vrijdag trof. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. Er kwam tijdelijk teveel stroom op het netwerk, waardoor kabels en schakelaars zijn doorgebrand. De schade loopt waarschijnlijk op tot in de miljoenen, aldus ProRail.

De stroomstoring ontstond vrijdagmiddag door een kortsluiting en daaropvolgend brand op het hoogspanningsstation in Lelystad, aldus netbeheerder TenneT. Bij zo'n storing hoort de de stroom normaal automatisch van de kabels te gaan, maar het veiligheidssysteem werkte niet. Het gevolg was dat de hoogspanningskabels oververhit raakten, gingen uitzetten en op sommige plekken tot op de grond kwamen te hangen.

Een van de hoogspanningskabel belandde op een bovenleiding van de trein bij Swifterbant, een dorp in de gemeente Dronten, met een grote hoeveelheid stroom voor de elektriciteitssystemen van ProRail tot gevolg. Behalve doorgebrande kabels en schakelaars, leidde dat ook tot ondergrondse schade aan de relaiskasten. Hoe groot deze ondergrondse schade is, moet nog onderzocht worden.

"Het kan zijn dat over een afstand van enkele kilometers alle infrastructuur voor de energievoorziening en treinbeveiligingssystemen vernieuwd moet worden", aldus ProRail. Pas zodra alle schade in kaart is gebracht, kan de spoorbeheerder zeggen hoelang het herstel zal duren.

NS liet eerder weten dat er tot en met maandagochtend 05.00 uur bussen zullen worden ingezet tussen Lelystad en Dronten.

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

11 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

14 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

14 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

15 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

19 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

19 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

20 uur geleden