ProRail: storingsploegen paraat voor calamiteiten door storm
UTRECHT (ANP) - Als de zomerstorm Francis woensdag voor calamiteiten zorgt op het spoor dan staan "storingsploegen en incidentenbestrijders paraat om die zo snel mogelijk te verhelpen", meldt ProRail dinsdag.
De spoorbeheerder meldt dat door de storm bomen of takken op het spoor kunnen komen of in bovenleidingen. Dit kan het treinverkeer storen.
Op station Alkmaar worden spoor 2 en spoor 3 vanaf 05.00 uur woensdagochtend "onttrokken voor het treinverkeer", aldus ProRail. Op dat perron is de organisatie bezig met werkzaamheden aan de perronkap om deze bestendiger te maken tegen extreme weersomstandigheden. Omdat dit werk nog niet klaar is, wordt er geen gebruik gemaakt van de sporen. Hierdoor rijden er tot 10.00 uur minder treinen tussen Den Helder en Amsterdam.
De provincie Flevoland meldt dat wegens de harde wind op de Markerwaarddijk tussen Lelystad en Enkhuizen het zogenoemde stormprotocol van kracht is. Dit betekent een maximumsnelheid van 70 km/uur en een inhaalverbod. Als de wind in de nacht verder toeneemt, wordt de dijk gesloten voor vrachtwagens en aanhangers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
57 minuten geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
9 uur geleden