ProRail onderzoekt duurzame dwarsliggers van hergebruikt plastic
UTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail gaat onderzoeken of de zogeheten dwarsliggers op het spoor kunnen worden vervangen door een duurzamere variant. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft uit onderzoek geconcludeerd dat dwarsliggers van hergebruikt plastic en zwavelbeton duurzamer zijn dan de huidige exemplaren van cementbeton. Dwarsliggers zijn de onderdelen die dwars onder de treinrails liggen.
Jaarlijks vervangt ProRail 200.000 van deze elementen. Het RIVM vergeleek verschillende alternatieven op het gebied van duurzaamheid en veiligheid voor het milieu. Voor de oorspronkelijke houten dwarsliggers was bijvoorbeeld veel land nodig om het materiaal op te produceren. Bij het maken van de nieuwere cementen exemplaren komt veel CO2 vrij. De CO2-uitstoot is bij de plastic variant lager dan bij de huidige van beton.
ProRail laat weten eerst het duurzame alternatief zelf verder te onderzoeken, alvorens het in de praktijk te gebruiken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
12 uur geleden