Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail: onderzoek naar oorzaak treinstoring nog gaande

ProRail: onderzoek naar oorzaak treinstoring nog gaande

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek naar de oorzaak van de IT-storing op de verkeersleidingspost van ProRail is dinsdagmiddag nog in volle gang. "We hebben wel het idee dat we steeds dichter bij de oorzaak van het probleem komen", laat een woordvoerder van de spoorwegbeheerder weten.

ProRail denkt dat het gaat om een probleem met de hardware. Daarin is een defect gevonden, maar de vraag is nog of dat ook daadwerkelijk de oorzaak was van de grote storing.

Als gevolg van de storing ontstonden grote problemen in het treinverkeer rondom Amsterdam. Veel reizigers strandden omdat ze niet meer naar huis konden. ProRail zegt er alles aan te doen het vertrouwen van de reiziger te herstellen, maar realiseert zich dat dat "tijd nodig heeft". "Vertrouwen valt of staat met de kwaliteit van het product dat wij leveren, dus we zullen moeten laten zien dat we dat ook doen", aldus de woordvoerder.

Voorlopig wordt het treinverkeer geregeld vanuit een uitwijkpost in Utrecht. Zodra bekend is wat de oorzaak van de IT-storing is en deze is opgelost, kan ProRail terugkeren naar de verkeersleidingspost in de hoofdstad.

Meer uit Binnenland

Veldkamp wil blijvende diplomatieke oplossing voor Iran

BRUSSEL (ANP) - Een diplomatieke oplossing in het conflict met Iran moet "permanent" zijn, vindt demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken). "Dat is beter dan dat iedere paar jaar het Iraanse programma wordt gebombardeerd", zei hij na afloop van een vergadering met de EU-ministers. Volgens Veldkamp is er binnen de EU brede overeenstemming over de noodzaak tot een diplomatieke oplossing.

3 uur geleden
Dilan Yeşilgöz opnieuw lijsttrekker voor VVD bij verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz is opnieuw de lijsttrekker van de VVD bij de landelijke verkiezingen op 29 oktober. Partijvoorzitter Eric Wetzels maakte dat maandag bekend aan de leden. Tot zondagavond was het mogelijk om andere kandidaten voor te dragen bij het hoofdbestuur, maar Yeşilgöz was de enige kandidaat.

3 uur geleden
RIVM monitort straling Iran na aanvallen nucleaire installaties

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) houdt de radiologische situatie in Iran "nauwlettend in de gaten". Meerdere nucleaire installaties in dat land waren afgelopen weekend doelwit van aanvallen door de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Alle aangehouden demonstranten A44 weer vrij

ABBENES (ANP) - De activisten van Extinction Rebellion (XR) die maandagmiddag werden aangehouden toen ze probeerden om de afgezette snelweg A44 te blokkeren, zijn weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Ook twee opgepakte journalisten van het Leidsch Dagblad, die verslag wilden doen van de actie, zijn weer vrij.

5 uur geleden
Zelensky spreekt Tweede Kamer dinsdag toe

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt dinsdag de Tweede Kamer toe. Dat staat in een agenda die de Kamer maandag heeft gepubliceerd. Zelensky komt naar Den Haag vanwege de NAVO-top. De Tweede Kamer had hem uitgenodigd om ook een bezoek te brengen aan het parlement.

6 uur geleden
File op de A4 richting Den Haag door NAVO-top

AMSTERDAM (ANP) - Op de A4 tussen Amsterdam en Den Haag staat ongeveer 8 kilometer file. Dat komt doordat twee rijstroken dicht zijn vanwege de NAVO-top. Rijkswaterstaat waarschuwt opnieuw om snelwegen in de Randstad te vermijden als dat kan.

7 uur geleden
Politie: 31 mensen aangehouden bij demonstratie A44

ABBENES (ANP) - Zeker 31 mensen zijn maandag gearresteerd bij een poging van Extinction Rebellion om de snelweg A44 te blokkeren. Dat laat de politie weten. Het is niet bekend waar ze naartoe zijn gebracht. Over de juridische gevolgen, zoals mogelijke vervolging, is ook nog niets bekend.

7 uur geleden