Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail neemt maatregelen vanwege stormachtig weer

ProRail neemt maatregelen vanwege stormachtig weer

UTRECHT (ANP) - Vanwege het stormachtige weer de komende dagen heeft ProRail maatregelen genomen om hinder op het spoor te voorkomen. Zo staan er storingsploegen en hulplocomotieven klaar zodat die waar mogelijk snel kunnen handelen. Ook worden er extra controles op stations uitgevoerd om de impact van de wind in de gaten te houden, laat de spoorbeheerder woensdag weten.

Vanwege de harde wind rijden er tot donderdagochtend 10.00 uur minder intercity’s tussen Zaandam en Alkmaar, laat de NS weten. Reizigers tussen Den Helder en Alkmaar moeten die ochtend extra overstappen in Heerhugowaard. ProRail en vervoerders adviseren treinreizigers de actuele reisinformatie in de gaten te houden.

De stormen Dudley en Eunice trekken de komende dagen over Nederland. Het KNMI waarschuwt voor windstoten tot 100 kilometer per uur vanaf woensdagavond en heeft code geel afgegeven. In de loop van donderdagmiddag gaat de wind weer liggen, maar in de nacht van donderdag op vrijdag gaat het weer hard waaien.

Meer uit Binnenland

Ambassade kan gestrande reizigers in Thailand niet helpen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept reizigers die vanwege de situatie in het Midden-Oosten gestrand zijn in Thailand op contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij, reisverzekeraar en reisagent voor advies. Dat meldt de informatieservice van het ministerie. De ambassade kan hen niet helpen met het boeken van een andere vlucht

41 minuten geleden
MDL Fonds wil dat meer mannen in grote steden darmkankertest doen

AMERSFOORT (ANP) - Mannen in de grote steden moeten zich vaker laten controleren op darmkanker, vindt het MDL Fonds. De deelname aan het bevolkingsonderzoek voor de ziekte is schrikbarend laag, zegt de organisatie, die vroeger Maag Lever Darm Stichting heette. Het fonds komt daarom met een campagne. Die wordt donderdag gelanceerd.

43 minuten geleden
Kabinet moet haast maken met regels voor AI, zegt waakhond AP

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.

3 uur geleden
Kamer maakt geld vrij voor defibrillators in arme wijken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.

10 uur geleden
Amsterdammer opgepakt als hoofdverdachte Duitse aanslagenreeks

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.

10 uur geleden
Palmen ontkent dat toeslagenouders stukken bewust niet kregen

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."

10 uur geleden
Schutter fatale schietpartij Zwijndrecht spant kort geding aan

DEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.

11 uur geleden