Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail: na dassenburchten bij Esch ook die in Vught aangepakt

ProRail: na dassenburchten bij Esch ook die in Vught aangepakt

ESCH (ANP) - Alle dassenburchten bij het spoor in het Brabantse Esch zijn verwijderd. Dat meldt spoorbeheerder ProRail, die ook even verderop in Vught is begonnen met werkzaamheden om dassenburchten onder dezelfde spoorlijn weg te halen.

Volgens ProRail zijn in Vught meerdere dassenburchten gesignaleerd. Zondagavond kreeg de spoorbeheerder een vergunning om ook daar aan de slag te mogen. Bij de gangen zijn kleppen geplaatst, waardoor dassen er nog wel uit kunnen, maar niet meer terug kunnen. Maandagochtend is er gestart met het ontgraven van de dassenburchten.

Bij Esch zijn in totaal 25 gangen aangetroffen. Tijdens het ontgraven zijn volgens ProRail geen dassen gezien. De spoorbeheerder gaat ervan uit dat de dassen door eerder genomen ontmoedigingsmaatregelen, waaronder het plaatsen van kleppen, een ander plekje hebben gevonden.

Door het gegraaf van de dassen, die een beschermde status hebben, kunnen sinds vorige week dinsdag geen treinen rijden tussen Den Bosch en Boxtel. Daardoor moeten reizigers die vanuit Den Bosch bijvoorbeeld naar Eindhoven willen omreizen via Tilburg. ProRail sprak eerder de hoop uit dat "als alles voorspoedig verloopt" aan het eind van deze week weer treinen over het traject kunnen.

Meer uit Binnenland

Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

46 minuten geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

1 uur geleden
Model Yfke Sturm zegt spijt te hebben van contact met Epstein

LONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.

1 uur geleden
Universiteiten zien rapport Joodse studenten als aanvulling

DEN HAAG (ANP) - Universiteiten zien de aanbevelingen van de Taskforce Antisemitismebestrijding als extra handvatten om Joodse studenten en medewerkers een veilige studie- en werkomgeving te geven. In een maandag verschenen rapport schrijft de taskforce onder meer dat hogeronderwijsinstellingen "duidelijker, vaker en publiekelijker" voor deze groep moeten opkomen en de sociale veiligheid van hen moeten versterken.

1 uur geleden
KNMI breidt code geel dinsdag uit naar groot deel van het land

DE BILT (ANP) - Vanwege de kans op gladheid heeft het KNMI de waarschuwing voor dinsdagmiddag uitgebreid naar het westen en midden van het land. Voor het noordoosten gold al code geel. Het kan dinsdagmiddag gaan ijzelen.

2 uur geleden
Code geel vanaf dinsdagmiddag in noorden en noordoosten om ijzel

DE BILT (ANP) - Omdat het dinsdag vanaf eind van de middag in het noorden en noordoosten weer kan gaan ijzelen, heeft het KNMI code geel uitgeroepen. De waarschuwing geldt voor Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en de Waddeneilanden en duurt tot woensdag in de ochtend.

2 uur geleden
Koningspaar viert huwelijksjubileum met feest in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima vieren het 25-jarig bestaan van het Oranjefonds volgend jaar "groots" met een feest in het GelreDome in Arnhem. Tijdens het feest op zaterdag 30 januari 2027 "staan vrijwilligers centraal", vertelde het koningspaar maandag in Rotterdam, waar zij voor het Oranjefonds aanwezig waren.

3 uur geleden