ProRail: in avond duidelijk of treinstellen via spoor weg kunnen
VOORSCHOTEN (ANP) - Na 20.00 uur zou duidelijk moeten zijn of een deel van de verongelukte passagierstrein bij Voorschoten via het spoor wordt afgevoerd of alsnog over de weg, verwacht een woordvoerder van ProRail.
Met een bouwkraan is maandag begonnen om een van de vier treinstellen weer op de rails te zetten. Een ander treinstel, dat aan het ontspoorde gedeelte vastzat, stond daar nog op, na het ongeluk. De achterkant van het ontspoorde treinstel staat inmiddels weer op de rails.
De voorkant wordt nog omhoog gehouden door een kraan. Daar wordt gekeken of er nieuwe wielstellen geplaatst kunnen worden. Als dat goed verloopt moet er vervolgens een locomotief komen en een dienstregeling worden gemaakt. Dan worden de twee treinstellen richting Den Haag Mariahoeve gesleept en vervolgens naar eindbestemming Amersfoort. Dat gebeurt op zijn vroegst pas in de nacht is de verwachting van ProRail.
Lukt dat niet dan worden de treinstellen alsnog via het naastgelegen weiland van het spoor gehaald en via de weg vervoerd, net als de twee andere die al in het weiland liggen. Als alle treinstellen zijn geborgen kan ProRail beginnen aan het herstel van het spoor, het perron, de bovenleidingen en de veiligheidssystemen onder de grond. Wanneer de treindelen allemaal weg zijn is nog niet zeker, de berging duurt zeker tot dinsdag.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
11 minuten geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
2 uur geleden