ProRail: in avond duidelijk of treinstellen via spoor weg kunnen
VOORSCHOTEN (ANP) - Na 20.00 uur zou duidelijk moeten zijn of een deel van de verongelukte passagierstrein bij Voorschoten via het spoor wordt afgevoerd of alsnog over de weg, verwacht een woordvoerder van ProRail.
Met een bouwkraan is maandag begonnen om een van de vier treinstellen weer op de rails te zetten. Een ander treinstel, dat aan het ontspoorde gedeelte vastzat, stond daar nog op, na het ongeluk. De achterkant van het ontspoorde treinstel staat inmiddels weer op de rails.
De voorkant wordt nog omhoog gehouden door een kraan. Daar wordt gekeken of er nieuwe wielstellen geplaatst kunnen worden. Als dat goed verloopt moet er vervolgens een locomotief komen en een dienstregeling worden gemaakt. Dan worden de twee treinstellen richting Den Haag Mariahoeve gesleept en vervolgens naar eindbestemming Amersfoort. Dat gebeurt op zijn vroegst pas in de nacht is de verwachting van ProRail.
Lukt dat niet dan worden de treinstellen alsnog via het naastgelegen weiland van het spoor gehaald en via de weg vervoerd, net als de twee andere die al in het weiland liggen. Als alle treinstellen zijn geborgen kan ProRail beginnen aan het herstel van het spoor, het perron, de bovenleidingen en de veiligheidssystemen onder de grond. Wanneer de treindelen allemaal weg zijn is nog niet zeker, de berging duurt zeker tot dinsdag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA reageren tijdens het debat over de regeringsverklaring afwachtend op plannen uit de oppositie. Ze vinden het eerst aan het kabinet om de maatregelen uit het coalitieakkoord uit te werken. Daarna pas willen zij praten over eventuele aanpassingen. Oppositiepartijen willen het liefst nu al zaken doen. Omdat de coalitiepartijen een minderheid hebben van 66 zetels, is de steun van andere partijen nodig.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
14 uur geleden