ProRail: in avond duidelijk of treinstellen via spoor weg kunnen
VOORSCHOTEN (ANP) - Na 20.00 uur zou duidelijk moeten zijn of een deel van de verongelukte passagierstrein bij Voorschoten via het spoor wordt afgevoerd of alsnog over de weg, verwacht een woordvoerder van ProRail.
Met een bouwkraan is maandag begonnen om een van de vier treinstellen weer op de rails te zetten. Een ander treinstel, dat aan het ontspoorde gedeelte vastzat, stond daar nog op, na het ongeluk. De achterkant van het ontspoorde treinstel staat inmiddels weer op de rails.
De voorkant wordt nog omhoog gehouden door een kraan. Daar wordt gekeken of er nieuwe wielstellen geplaatst kunnen worden. Als dat goed verloopt moet er vervolgens een locomotief komen en een dienstregeling worden gemaakt. Dan worden de twee treinstellen richting Den Haag Mariahoeve gesleept en vervolgens naar eindbestemming Amersfoort. Dat gebeurt op zijn vroegst pas in de nacht is de verwachting van ProRail.
Lukt dat niet dan worden de treinstellen alsnog via het naastgelegen weiland van het spoor gehaald en via de weg vervoerd, net als de twee andere die al in het weiland liggen. Als alle treinstellen zijn geborgen kan ProRail beginnen aan het herstel van het spoor, het perron, de bovenleidingen en de veiligheidssystemen onder de grond. Wanneer de treindelen allemaal weg zijn is nog niet zeker, de berging duurt zeker tot dinsdag.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.
6 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.
6 uur geleden