ProRail hoopt treinstellen in de nacht te verplaatsen
VOORSCHOTEN (ANP) - ProRail hoopt in de nacht van dinsdag op woensdag de twee treinstellen van de passagierstrein te verplaatsen die vorige week in het weiland terechtkwamen na een ongeluk bij station Voorschoten. Door het ongeluk waarbij naast de passagierstrein ook een goederentrein betrokken was, kwam de machinist van de spoorkraan van bouwbedrijf BAM om het leven. Negentien personen moesten naar het ziekenhuis.
De beide delen van de NS-intercity zijn dinsdag op een rijdend platform getakeld. Eigenlijk zou dat pas dinsdagavond gebeuren vanwege de voorspelde harde wind. Maar de werkzaamheden begonnen al rond 14.30 uur.
De treindelen worden voor vervoer ingepakt en daarna via een speciaal aangelegde weg naar een in de buurt gelegen bedrijf gereden. "We hopen dat het vannacht kan maar het kan ook morgen zijn, dat heeft dan ook met de wind te maken", aldus een woordvoerder van ProRail.
Herstelwerkzaamheden
Vervolgens worden de treindelen overgeladen op diepladers om uiteindelijk naar Amersfoort vervoerd te worden. Het is nog niet duidelijk wanneer dat zal gebeuren. De twee andere delen van de intercity staan zo'n zeshonderd meter verderop op het spoor. ProRail verwacht die in de nacht van woensdag op donderdag via Den Haag Mariahoeve en Gouda naar Amersfoort te vervoeren.
Woensdag hoopt ProRail dan te kunnen beginnen met de herstelwerkzaamheden aan het spoor. "Daar liggen de spullen voor klaar."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
1 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
3 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
17 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
17 uur geleden