ProRail hoopt treinstellen in de nacht te verplaatsen
VOORSCHOTEN (ANP) - ProRail hoopt in de nacht van dinsdag op woensdag de twee treinstellen van de passagierstrein te verplaatsen die vorige week in het weiland terechtkwamen na een ongeluk bij station Voorschoten. Door het ongeluk waarbij naast de passagierstrein ook een goederentrein betrokken was, kwam de machinist van de spoorkraan van bouwbedrijf BAM om het leven. Negentien personen moesten naar het ziekenhuis.
De beide delen van de NS-intercity zijn dinsdag op een rijdend platform getakeld. Eigenlijk zou dat pas dinsdagavond gebeuren vanwege de voorspelde harde wind. Maar de werkzaamheden begonnen al rond 14.30 uur.
De treindelen worden voor vervoer ingepakt en daarna via een speciaal aangelegde weg naar een in de buurt gelegen bedrijf gereden. "We hopen dat het vannacht kan maar het kan ook morgen zijn, dat heeft dan ook met de wind te maken", aldus een woordvoerder van ProRail.
Herstelwerkzaamheden
Vervolgens worden de treindelen overgeladen op diepladers om uiteindelijk naar Amersfoort vervoerd te worden. Het is nog niet duidelijk wanneer dat zal gebeuren. De twee andere delen van de intercity staan zo'n zeshonderd meter verderop op het spoor. ProRail verwacht die in de nacht van woensdag op donderdag via Den Haag Mariahoeve en Gouda naar Amersfoort te vervoeren.
Woensdag hoopt ProRail dan te kunnen beginnen met de herstelwerkzaamheden aan het spoor. "Daar liggen de spullen voor klaar."
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
6 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
7 uur geleden