Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail: herstellen spoor Flevoland na storing is enorme klus

ProRail: herstellen spoor Flevoland na storing is enorme klus

UTRECHT (ANP) - Het herstellen van de spoorverbinding tussen Lelystad en Dronten na de stroomstoring van vrijdag is een enorme klus, zegt spoorbeheerder ProRail. Het zal alleen al zeker deze week vergen om een planning te maken voor alle reparaties die nodig zijn, hoeveel werklieden daarvoor ingepland moeten worden en hoeveel materieel besteld en aangevoerd moet worden. Het is dan ook zo goed als zeker dat de spoorverbinding medio september niet is hersteld.

Vrijdagmiddag ontstond in Flevoland een stroomstoring door kortsluiting en brand in een hoogspanningsstation. Een hoogspanningskabel kwam op een bovenleiding van het spoor bij Swifterbant terecht. Dat heeft volgens een woordvoerder van ProRail een miljoenenschade veroorzaakt. Er zijn niet alleen kabels en schakelaars kapot, ook IT-systemen en de treinbeveiliging is geraakt. Er is zowel boven- als ondergrondse schade, die op dit moment in kaart wordt gebracht.

"Onze zorgen betreffen niet alleen het herstel van de schade, maar ook hoe we daarvoor voldoende mensen krijgen en of benodigd materieel aangeleverd kan worden. Gewoonlijk sturen we een herstelploeg bij storingen of kapotte onderdelen. Hier is zoveel schade over een traject van misschien wel kilometers lang dat we het herstel moeten aanpakken als een project. We hopen de planning snel voor elkaar te hebben", aldus de spoorbeheerder. De NS laat bussen rijden tussen Lelystad en Dronten.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

5 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

8 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

8 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

8 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

10 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

11 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

12 uur geleden