ProRail: herstellen spoor Flevoland na storing is enorme klus
UTRECHT (ANP) - Het herstellen van de spoorverbinding tussen Lelystad en Dronten na de stroomstoring van vrijdag is een enorme klus, zegt spoorbeheerder ProRail. Het zal alleen al zeker deze week vergen om een planning te maken voor alle reparaties die nodig zijn, hoeveel werklieden daarvoor ingepland moeten worden en hoeveel materieel besteld en aangevoerd moet worden. Het is dan ook zo goed als zeker dat de spoorverbinding medio september niet is hersteld.
Vrijdagmiddag ontstond in Flevoland een stroomstoring door kortsluiting en brand in een hoogspanningsstation. Een hoogspanningskabel kwam op een bovenleiding van het spoor bij Swifterbant terecht. Dat heeft volgens een woordvoerder van ProRail een miljoenenschade veroorzaakt. Er zijn niet alleen kabels en schakelaars kapot, ook IT-systemen en de treinbeveiliging is geraakt. Er is zowel boven- als ondergrondse schade, die op dit moment in kaart wordt gebracht.
"Onze zorgen betreffen niet alleen het herstel van de schade, maar ook hoe we daarvoor voldoende mensen krijgen en of benodigd materieel aangeleverd kan worden. Gewoonlijk sturen we een herstelploeg bij storingen of kapotte onderdelen. Hier is zoveel schade over een traject van misschien wel kilometers lang dat we het herstel moeten aanpakken als een project. We hopen de planning snel voor elkaar te hebben", aldus de spoorbeheerder. De NS laat bussen rijden tussen Lelystad en Dronten.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
48 minuten geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
9 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
14 uur geleden