Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail: herstellen spoor Flevoland na storing is enorme klus

ProRail: herstellen spoor Flevoland na storing is enorme klus

UTRECHT (ANP) - Het herstellen van de spoorverbinding tussen Lelystad en Dronten na de stroomstoring van vrijdag is een enorme klus, zegt spoorbeheerder ProRail. Het zal alleen al zeker deze week vergen om een planning te maken voor alle reparaties die nodig zijn, hoeveel werklieden daarvoor ingepland moeten worden en hoeveel materieel besteld en aangevoerd moet worden. Het is dan ook zo goed als zeker dat de spoorverbinding medio september niet is hersteld.

Vrijdagmiddag ontstond in Flevoland een stroomstoring door kortsluiting en brand in een hoogspanningsstation. Een hoogspanningskabel kwam op een bovenleiding van het spoor bij Swifterbant terecht. Dat heeft volgens een woordvoerder van ProRail een miljoenenschade veroorzaakt. Er zijn niet alleen kabels en schakelaars kapot, ook IT-systemen en de treinbeveiliging is geraakt. Er is zowel boven- als ondergrondse schade, die op dit moment in kaart wordt gebracht.

"Onze zorgen betreffen niet alleen het herstel van de schade, maar ook hoe we daarvoor voldoende mensen krijgen en of benodigd materieel aangeleverd kan worden. Gewoonlijk sturen we een herstelploeg bij storingen of kapotte onderdelen. Hier is zoveel schade over een traject van misschien wel kilometers lang dat we het herstel moeten aanpakken als een project. We hopen de planning snel voor elkaar te hebben", aldus de spoorbeheerder. De NS laat bussen rijden tussen Lelystad en Dronten.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

2 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

5 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

8 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

9 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

11 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

12 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

14 uur geleden