Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ProRail gaat veiligheid spoor Twente monitoren met 3622 sensoren

ProRail gaat veiligheid spoor Twente monitoren met 3622 sensoren

UTRECHT (ANP) - ProRail heeft op het spoor bij Wierden, Zenderen en De Lutte in Twente duizenden sensoren geplaatst om de spoorbaan in de gaten te houden. Er gaat een zwaardere locomotief over dat spoor heenrijden en niet overal kan worden aangetoond dat de bodem voldoet aan de eisen hiervoor. Op andere delen van het traject waar ook niet zeker is of de bodem voldoet aan de gestelde normen, gaat de locomotief 100 kilometer per uur rijden in plaats van 130.

De verschillende soorten sensoren gaan in de gaten houden of er geen afwijkingen aan de spoorbaan ontstaan. De spoorbeheerder wil met deze maatregel voorkomen dat het traject tussen Wierden en de Nederlands-Duitse grens bij Oldenzaal onveilig wordt. In totaal zijn 3622 sensoren geplaatst. Volgens ProRail is dit het grootste aantal sensoren dat in één keer is geplaatst in Europa. Onder meer de grondverplaatsing en de waterstand onder de spoorbaan worden gemonitord. De spoorbeheerder zegt passende maatregelen te nemen mocht dat nodig zijn.

De zwaardere locomotieven zijn nodig om de IC Berlijn tussen Amsterdam en Berlijn een half uur sneller te laten rijden. Deze locomotieven kunnen zowel op het voltage van het Nederlandse als het Duitse spoor rijden. De nieuwe dienstregeling gaat vanaf 10 december in.

De gegevens die ProRail in Twente verzamelt worden ook gebruikt voor een landelijk onderzoek naar de zogenoemde baanstabiliteit. Dit is volgens de spoorbeheerder nodig omdat in de toekomst meer, snellere en zwaardere treinen op het spoor gaan rijden. Onderzoek moet uitwijzen wat dat doet met de bodem. Ook klimaatverandering heeft invloed op de stevigheid van het spoornetwerk. "Het spoor is bij huidig gebruik bewezen veilig", zegt een woordvoerder van ProRail. "We zien wel dat er plekken zijn die we in de gaten moeten houden. Soms repareren we bijvoorbeeld ergens wat, of rijden we langzamer. Veiligheid gaat bij ons voorop."

Meer uit Binnenland

Onno Hoes tijdelijk burgemeester van Tilburg

TILBURG (ANP) - VVD'er Onno Hoes wordt tijdelijk burgemeester van Tilburg. Hij vervangt Theo Weterings, die eind deze maand afscheid neemt.

1 uur geleden
NVWA: terugroepactie Franse kaas heeft geen zin

UTRECHT (ANP) - Franse kazen uit partijen die in Frankrijk zijn teruggeroepen vanwege mogelijke besmetting met de listeriabacterie, zijn ook in Nederland verkocht. Er komen nu echter geen terugroepacties. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) ziet daar "geen toegevoegde waarde" in, want de kaasjes zijn over hun houdbaarheidsdatum heen en "naar alle waarschijnlijkheid reeds geconsumeerd".

1 uur geleden
Eén aanhouding tijdens heel weekend Lowlands

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De politie heeft afgelopen weekend een persoon aangehouden tijdens het festival Lowlands dat van vrijdag tot en met zondag werd gehouden in Biddinghuizen. Het is onbekend waar de arrestant van wordt verdacht.

1 uur geleden
Henk Poort zingt Wilhelmus in aanloop naar F1-race in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Henk Poort zingt dit jaar het volkslied voorafgaand aan de Grote Prijs van Nederland. Ook Yves Berendse, Outsiders en Gerard Joling treden eind deze maand op tijdens het Formule 1-weekend in Zandvoort.

2 uur geleden
Meisje slachtoffer van zedenmisdrijf in park Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een meisje is slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf in het Zuiderpark in Rotterdam, meldt de politie. Ze was vorige week dinsdag in de middag met haar moeder in het park. Nadat ze een paar minuten uit het zicht was verdwenen, zei ze tegen haar moeder dat een man in de bosjes aan haar had gezeten.

3 uur geleden
Mensen in contact met insectenbestrijdingsmiddel in Katwijk

KATWIJK (ANP) - Zes mensen zijn maandagmiddag in een woonwijk in Katwijk in aanraking gekomen met een bestrijdingsmiddel voor insecten. Een bedrijf was met het middel aan het werk aan de Nieuwe Duinweg, toen het vat waar het spul in zat lek raakte. Omwonenden moeten voorlopig binnenblijven en deuren en ramen dichtdoen.

3 uur geleden
Een listeriabesmetting in Nederland gemeld na reeks in Frankrijk

SOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.

5 uur geleden