ProRail gaat schade aan spoor opnemen zodra storm geluwd is
UTRECHT (ANP) - Zodra de storm Poly geluwd is, gaat ProRail de schade aan het spoor opnemen. Volgens een woordvoerder van de spoorwegbeheerder is vooralsnog alleen bekend dat in de buurt van Zaandam een boom op de bovenleiding is gevallen. "Maar dat zal vermoedelijk op meer plekken gebeuren. Als de storm voorbij is, gaan we schouwen. Pas dan hebben we een totaalbeeld en weten we hoe lang het treinverkeer stil blijft liggen."
De NS heeft het treinverkeer in het noordelijk deel van Nederland volledig stilgelegd. Ook van en naar Utrecht Centraal rijden geen treinen meer. De NS verwacht dat in ieder geval tot 16.00 uur geen treinen rijden in Noord-Nederland.
"We verwachten dat het vanaf 13.00 uur wat minder gaat stormen", aldus ProRail. "We hebben dan een aantal uur nodig om te schouwen. Als we schade tegenkomen, moeten we dat herstellen. Dat zal dan sowieso niet voor 16.00 uur lukken. Als de schade op heel veel plekken groot is, heeft het misschien wel helemaal geen nut om vandaag weer te gaan rijden. Maar dat is speculeren."
De spoorwegbeheerder had dinsdagavond al voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Zo staan extra ProRail-medewerkers van incidentenbestrijding paraat, is materiaal op bouwplaatsen goed vastgezet en staat er een zogeheten afsleeplocomotief klaar. "Maar op dit moment heeft het heel weinig nut om het spoor op te gaan. Het is te gevaarlijk en er rijdt nu niets. Het heeft ook geen nut om schade te herstellen, omdat 3 meter verderop weer een boom kan omvallen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Eerste en Tweede Kamer krijgen een half jaar de tijd om het wetsvoorstel over het EU-migratiepact te behandelen, voordat dit op 12 juni 2026 in werking treedt. Demissionair asielminister David van Weel (VVD) meldde vrijdag dat het voorstel naar de Tweede Kamer wordt gestuurd en verzocht om de behandeling "prioriteit" te geven. Normaal gesproken duurt een wetsbehandeling veel langer.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat bespreekt alternatieven voor de bezuiniging op infrastructuur die bij Prinsjesdag is doorgevoerd, zei hij vrijdag na de ministerraad. Hij wil met het ministerie van Financiƫn zoeken naar manieren om te voorkomen dat zijn ministerie "disproportioneel zwaar wordt geraakt".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) denkt dat het "verstandig" is om meer geld te steken in het spoor, maar vindt het aan het volgende kabinet om daarover te besluiten. Donderdag meldde ProRail dat de spoorbeheerder de komende jaren steeds vaker alleen noodzakelijk onderhoud kan plegen. Maar voor klussen om het spoor 'toekomstklaar' te maken is geen budget.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof zei na afloop van de ministerraad dat bewindslieden "helemaal niet tegenover elkaar" staan in de discussie over mestbeleid. Donderdag bevestigden ingewijden na berichtgeving van NOS dat een conflict hierover hoog is opgelopen. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) probeerde zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen van strengere mestregels, omwille van de waterkwaliteit. Maar onder druk van zijn partij bond hij toch in.
2 uur geleden