ProRail gaat schade aan spoor opnemen zodra storm geluwd is
UTRECHT (ANP) - Zodra de storm Poly geluwd is, gaat ProRail de schade aan het spoor opnemen. Volgens een woordvoerder van de spoorwegbeheerder is vooralsnog alleen bekend dat in de buurt van Zaandam een boom op de bovenleiding is gevallen. "Maar dat zal vermoedelijk op meer plekken gebeuren. Als de storm voorbij is, gaan we schouwen. Pas dan hebben we een totaalbeeld en weten we hoe lang het treinverkeer stil blijft liggen."
De NS heeft het treinverkeer in het noordelijk deel van Nederland volledig stilgelegd. Ook van en naar Utrecht Centraal rijden geen treinen meer. De NS verwacht dat in ieder geval tot 16.00 uur geen treinen rijden in Noord-Nederland.
"We verwachten dat het vanaf 13.00 uur wat minder gaat stormen", aldus ProRail. "We hebben dan een aantal uur nodig om te schouwen. Als we schade tegenkomen, moeten we dat herstellen. Dat zal dan sowieso niet voor 16.00 uur lukken. Als de schade op heel veel plekken groot is, heeft het misschien wel helemaal geen nut om vandaag weer te gaan rijden. Maar dat is speculeren."
De spoorwegbeheerder had dinsdagavond al voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Zo staan extra ProRail-medewerkers van incidentenbestrijding paraat, is materiaal op bouwplaatsen goed vastgezet en staat er een zogeheten afsleeplocomotief klaar. "Maar op dit moment heeft het heel weinig nut om het spoor op te gaan. Het is te gevaarlijk en er rijdt nu niets. Het heeft ook geen nut om schade te herstellen, omdat 3 meter verderop weer een boom kan omvallen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.
11 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.
13 uur geleden