ProRail gaat schade aan spoor opnemen zodra storm geluwd is
UTRECHT (ANP) - Zodra de storm Poly geluwd is, gaat ProRail de schade aan het spoor opnemen. Volgens een woordvoerder van de spoorwegbeheerder is vooralsnog alleen bekend dat in de buurt van Zaandam een boom op de bovenleiding is gevallen. "Maar dat zal vermoedelijk op meer plekken gebeuren. Als de storm voorbij is, gaan we schouwen. Pas dan hebben we een totaalbeeld en weten we hoe lang het treinverkeer stil blijft liggen."
De NS heeft het treinverkeer in het noordelijk deel van Nederland volledig stilgelegd. Ook van en naar Utrecht Centraal rijden geen treinen meer. De NS verwacht dat in ieder geval tot 16.00 uur geen treinen rijden in Noord-Nederland.
"We verwachten dat het vanaf 13.00 uur wat minder gaat stormen", aldus ProRail. "We hebben dan een aantal uur nodig om te schouwen. Als we schade tegenkomen, moeten we dat herstellen. Dat zal dan sowieso niet voor 16.00 uur lukken. Als de schade op heel veel plekken groot is, heeft het misschien wel helemaal geen nut om vandaag weer te gaan rijden. Maar dat is speculeren."
De spoorwegbeheerder had dinsdagavond al voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Zo staan extra ProRail-medewerkers van incidentenbestrijding paraat, is materiaal op bouwplaatsen goed vastgezet en staat er een zogeheten afsleeplocomotief klaar. "Maar op dit moment heeft het heel weinig nut om het spoor op te gaan. Het is te gevaarlijk en er rijdt nu niets. Het heeft ook geen nut om schade te herstellen, omdat 3 meter verderop weer een boom kan omvallen."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
11 uur geleden