ProRail bezorgd over stijging bijna-ongelukken op het spoor
UTRECHT (ANP) - Het aantal bijna-ongelukken rond het spoor is volgens ProRail gestegen. Vooral jongeren vertonen gevaarlijk gedrag in de buurt van spoorlijnen. Dit jaar telt de spoorbeheerder zo'n 153 incidenten. ProRail denkt dat het aantal bijna-ongelukken nog verder zal stijgen en is maandag een campagne begonnen om jongeren te waarschuwen voor de gevaren op en rond het spoor.
Het aantal incidenten was over heel 2020 zo'n 195. Vorig jaar kwamen daar nog eens 11 bijna-ongelukken bij. Ondanks alle maatregelen die er zijn genomen om het spoor veiliger te maken, is ProRail bezorgd. Een van de oorzaken van de stijgende trend heeft volgens de spoorbeheerder te maken met het onveilige gedrag van mensen.
"Als we camerabeelden bekijken, schrikken we als iemand de overweg wil oversteken terwijl de spoorbomen al dichtgaan, zegt topman John Voppen van ProRail. "Of dat verkeersdeelnemers denken dat ze alvast onder de spoorbomen door kunnen, terwijl er nog een trein van de andere kant komt." Volgens Voppen is dit gedrag "levensgevaarlijk" en heeft het grote impact op machinisten en omstanders. "Helemaal als het tot een aanrijding leidt."
ProRail wil in de nieuwe campagne vooral jongeren bewust maken van de noodzaak van veilig gedrag rond het spoor. In korte filmpjes laten bekende TikTokkers zien hoe ze tijdens een gevaarlijke achtervolging besluiten te wachten tot het veilig is om het spoor over te steken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 81-jarige man uit Eindhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar voor het doodsteken van zijn 75-jarige vrouw. De rechtbank spreekt van een gruwelijke daad. De opgelegde straf valt twee jaar langer uit dan de officier van justitie had geëist.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
5 uur geleden