ProRail: bezig met voorbereidend werk herstel spoor en perron
VOORSCHOTEN (ANP) - ProRail is bij station Voorschoten bezig met voorbereidend werk om de sporen en het perron te kunnen herstellen na het treinongeluk van dinsdagochtend. Verder verwacht de spoorbeheerder ook de komende dagen nauw samen te werken met partijen die onderzoek doen naar hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren.
Dinsdagochtend kwamen een passagierstrein en een goederentrein door nog onbekende oorzaak in botsing met een bouwkraan. De bestuurder van de kraan, een medewerker van bouwbedrijf BAM, kwam daarbij om het leven.
Als gevolg van het incident rijden er geen treinen tussen Leiden Centraal en Den Haag Mariahoeve. Op dat traject worden stopbussen ingezet. Tussen Den Haag Laan van NOI Leiden Centraal rijden snelbussen. Volgens een woordvoerder van de NS zal de verstoring tussen Leiden en Den Haag zeker enkele dagen duren.
Het onderzoek op de plek van het ongeluk wordt uitgevoerd door de politie, de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en het Openbaar Ministerie.
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
7 uur geleden