ProRail: bezig met voorbereidend werk herstel spoor en perron
VOORSCHOTEN (ANP) - ProRail is bij station Voorschoten bezig met voorbereidend werk om de sporen en het perron te kunnen herstellen na het treinongeluk van dinsdagochtend. Verder verwacht de spoorbeheerder ook de komende dagen nauw samen te werken met partijen die onderzoek doen naar hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren.
Dinsdagochtend kwamen een passagierstrein en een goederentrein door nog onbekende oorzaak in botsing met een bouwkraan. De bestuurder van de kraan, een medewerker van bouwbedrijf BAM, kwam daarbij om het leven.
Als gevolg van het incident rijden er geen treinen tussen Leiden Centraal en Den Haag Mariahoeve. Op dat traject worden stopbussen ingezet. Tussen Den Haag Laan van NOI Leiden Centraal rijden snelbussen. Volgens een woordvoerder van de NS zal de verstoring tussen Leiden en Den Haag zeker enkele dagen duren.
Het onderzoek op de plek van het ongeluk wordt uitgevoerd door de politie, de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en het Openbaar Ministerie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
6 uur geleden