Pröpper keert na jaar terug bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Verdediger Robin Pröpper keert na een jaar terug bij FC Twente. De Enschedese Eredivisionist meldt op de website dat de 31-jarige centrale verdediger een contract voor vier jaar tekent. Pröpper werd een jaar geleden kort voor de start van het seizoen verkocht aan het Schotse Rangers FC. Hij was drie seizoenen een vaste waarde geweest bij FC Twente en nam destijds afscheid als aanvoerder.
Pröpper voetbalde in de jeugdopleiding van Vitesse en De Graafschap. Bij die laatste club debuteerde hij in 2012 in het betaald voetbal. Voordat hij in 2021 bij FC Twente tekende, speelde hij vijf seizoenen voor Heracles Almelo. Pröpper kwam in de 95 competitieduels waarin hij uitkwam voor FC Twente tot negen doelpunten. Bij Rangers scoorde hij twee keer in 25 wedstrijden.
"Vorig seizoen kreeg ik de kans om bij een grote internationale ploeg te spelen. Die kon ik niet laten lopen, al was de keuze niet gemakkelijk, met name omdat we met FC Twente vlak voor de start van het nieuwe seizoen stonden", zegt Pröpper op de website. "Ik heb geen spijt van die keuze gehad. Het was zowel persoonlijk als sportief een mooi jaar."
Doorlopende verbintenis
Pröpper had het gevoel dat de komst van een nieuw management en een nieuwe eigenaar in Glasgow gevolgen zou hebben voor zijn positie in het team. "Als je oude club, waar je het geweldig naar de zin had, zich dan meldt, is de keuze niet moeilijk."
Pröpper had nog een doorlopend contract bij Rangers. "We hebben hem de tijd willen geven om het in Glasgow goed af te ronden. Nu dat is gebeurd, hebben we de zaken kunnen concretiseren", aldus technisch directeur Jan Streuer.
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP) - Noorwegen heeft zich ten koste van Ivoorkust geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. In het Dallas Stadium werd het dankzij een late treffer van sterspeler Erling Haaland 2-1. Noorwegen was voor rust op voorsprong gekomen via Antonio Nusa. Amad Diallo tekende namens Ivoorkust voor de gelijkmaker.
37 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
10 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.
11 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal wist in de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal opnieuw de nul niet te houden. Issa Diop maakte in de blessuretijd van de tweede helft gelijk (1-1), waarna Marokko de strafschoppen beter nam.
11 uur geleden