Proper en De Keijzer als vervangers naar Jong Oranje in Spanje
SAN PEDRO DEL PINATAR (ANP) - Dirk Proper en Fabian de Keijzer mogen zich in Spanje melden bij Jong Oranje. Bondscoach Erwin van de Looi heeft de middenvelder van NEC en de doelman van FC Utrecht opgeroepen als vervangers van Ryan Gravenberch en Kjell Scherpen, die donderdag werden overgeheveld naar het 'grote' Oranje. Het Nederlands elftal heeft in de aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van vrijdag tegen Frankrijk te maken met een virusuitbraak binnen de selectie.
Matthijs de Ligt, Cody Gakpo, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen moesten daarom naar huis. Bondscoach Ronald Koeman maakt op de persconferentie om 16.30 uur in het Stade de France vermoedelijk meer bekend over wat zij precies mankeren en of er besmettingsgevaar is voor de rest van de ploeg.
Jong Oranje is deze week op trainingskamp in San Pedro del Pinatar. Van de Looi bereidt zijn ploeg voor op het EK van komende zomer. Jong Oranje oefent zaterdag tegen de leeftijdsgenoten van Noorwegen en twee dagen later tegen Jong Tsjechië. Vanwege blessures haakten Devyne Rensch, Sven Mijnans, Jeremie Frimpong en Mees Hilgers maandag af bij Jong Oranje. Van de Looi nam de debutanten Shurandy Sambo, Anass Salah-Eddine, Million Manhoef en Sydney van Hooijdonk als hun vervangers mee naar Spanje.
De donderdag opgeroepen Proper (21) zit voor het eerst bij de selectie. De Keijzer (22) speelde op 7 september 2021 tegen Moldavië al eens voor Jong Oranje.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
10 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden