Proper en De Keijzer als vervangers naar Jong Oranje in Spanje
SAN PEDRO DEL PINATAR (ANP) - Dirk Proper en Fabian de Keijzer mogen zich in Spanje melden bij Jong Oranje. Bondscoach Erwin van de Looi heeft de middenvelder van NEC en de doelman van FC Utrecht opgeroepen als vervangers van Ryan Gravenberch en Kjell Scherpen, die donderdag werden overgeheveld naar het 'grote' Oranje. Het Nederlands elftal heeft in de aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd van vrijdag tegen Frankrijk te maken met een virusuitbraak binnen de selectie.
Matthijs de Ligt, Cody Gakpo, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen moesten daarom naar huis. Bondscoach Ronald Koeman maakt op de persconferentie om 16.30 uur in het Stade de France vermoedelijk meer bekend over wat zij precies mankeren en of er besmettingsgevaar is voor de rest van de ploeg.
Jong Oranje is deze week op trainingskamp in San Pedro del Pinatar. Van de Looi bereidt zijn ploeg voor op het EK van komende zomer. Jong Oranje oefent zaterdag tegen de leeftijdsgenoten van Noorwegen en twee dagen later tegen Jong Tsjechië. Vanwege blessures haakten Devyne Rensch, Sven Mijnans, Jeremie Frimpong en Mees Hilgers maandag af bij Jong Oranje. Van de Looi nam de debutanten Shurandy Sambo, Anass Salah-Eddine, Million Manhoef en Sydney van Hooijdonk als hun vervangers mee naar Spanje.
De donderdag opgeroepen Proper (21) zit voor het eerst bij de selectie. De Keijzer (22) speelde op 7 september 2021 tegen Moldavië al eens voor Jong Oranje.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden