Prominenten voeren bij Huis van het Boek actie tegen verhogen btw
DEN HAAG (ANP) - Voor het Huis van het Boek aan de Prinsessegracht in Den Haag hebben onder meer Kamerleden als Rob Jetten, schrijver en programmamaker Splinter Chabot en zeilster Marit Bouwmeester zich verzameld om te protesteren tegen de btw-verhoging op kunst en cultuur.
Ze dragen allemaal een grote 'kassabon' om hun schouders met daarop '#geenhogerebtw je belast er heel Nederland mee'.
Iets na 08.00 uur werd een meterslange banner vanaf een bovenverdieping van het pand uitgerold, met daarop dezelfde boodschap. De banner stelt een bon voor waarop de huidige en nieuwe prijzen voor onder meer sportwedstrijden, sportabonnementen, musea en festivals staan afgedrukt.
Glazen koets
Als de Glazen Koets later vandaag langs het museum Escher in Het Paleis rijdt wordt ook daar een grote bon uitgerold.
Volgens Chabot gaat de btw-verhoging ook effect hebben op grote evenementen als 'Holland zingt Hazes' en de toekomst van de sport. De verhoging zou ook tot gevolg hebben dat er 4 miljoen boeken minder worden verkocht, waarschuwt de groep prominenten.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
19 uur geleden