Prominenten voeren bij Huis van het Boek actie tegen verhogen btw
DEN HAAG (ANP) - Voor het Huis van het Boek aan de Prinsessegracht in Den Haag hebben onder meer Kamerleden als Rob Jetten, schrijver en programmamaker Splinter Chabot en zeilster Marit Bouwmeester zich verzameld om te protesteren tegen de btw-verhoging op kunst en cultuur.
Ze dragen allemaal een grote 'kassabon' om hun schouders met daarop '#geenhogerebtw je belast er heel Nederland mee'.
Iets na 08.00 uur werd een meterslange banner vanaf een bovenverdieping van het pand uitgerold, met daarop dezelfde boodschap. De banner stelt een bon voor waarop de huidige en nieuwe prijzen voor onder meer sportwedstrijden, sportabonnementen, musea en festivals staan afgedrukt.
Glazen koets
Als de Glazen Koets later vandaag langs het museum Escher in Het Paleis rijdt wordt ook daar een grote bon uitgerold.
Volgens Chabot gaat de btw-verhoging ook effect hebben op grote evenementen als 'Holland zingt Hazes' en de toekomst van de sport. De verhoging zou ook tot gevolg hebben dat er 4 miljoen boeken minder worden verkocht, waarschuwt de groep prominenten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Kinderen en jongeren tot 18 jaar kunnen vanaf heden ook discriminatie melden, bij Discriminatie Jeugd. Ze kunnen daar vragen stellen en ondersteuning krijgen als ze gediscrimineerd worden. Dat is onderdeel van het al bestaande landelijke meldpunt voor discriminatie.
29 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2108 asielzoekers geslapen. Daarmee is de bezetting na bijna een week weer boven de 2100.
52 minuten geledenARNHEM (ANP) - Ye, die wereldwijd bekend werd als Kanye West, komt op zaterdag 6 juni naar Nederland voor een eenmalige show in het GelreDome in Arnhem. Dat melden het GelreDome en concertorganisator J.Noah Live dinsdag. Het optreden is zijn eerste Europese concert sinds 2014 en zijn eerste optreden in Nederland sinds 2013.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - In rivieren, meren, sloten en kanalen zitten steeds meer nieuwe chemische stoffen. Van sommige stoffen zijn de concentraties zelfs hoger dan toegestaan. Dat is een probleem, want zulk oppervlaktewater wordt vaak gebruikt om drinkwater van te maken en de stoffen zijn moeilijk uit het water te filteren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) doet daarom een oproep om de stoffen minder te lozen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam en expertisebureau over online misbruik Offlimits pleiten voor een wereldwijd verbod op zogeheten nudify-tools. Deze AI-tools maken het mogelijk om van gewone foto's seksueel getinte beelden te maken, zonder toestemming van de rechthebbende of de persoon op de foto.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.
6 uur geledenDEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.
14 uur geleden