Prominenten voeren bij Huis van het Boek actie tegen verhogen btw
DEN HAAG (ANP) - Voor het Huis van het Boek aan de Prinsessegracht in Den Haag hebben onder meer Kamerleden als Rob Jetten, schrijver en programmamaker Splinter Chabot en zeilster Marit Bouwmeester zich verzameld om te protesteren tegen de btw-verhoging op kunst en cultuur.
Ze dragen allemaal een grote 'kassabon' om hun schouders met daarop '#geenhogerebtw je belast er heel Nederland mee'.
Iets na 08.00 uur werd een meterslange banner vanaf een bovenverdieping van het pand uitgerold, met daarop dezelfde boodschap. De banner stelt een bon voor waarop de huidige en nieuwe prijzen voor onder meer sportwedstrijden, sportabonnementen, musea en festivals staan afgedrukt.
Glazen koets
Als de Glazen Koets later vandaag langs het museum Escher in Het Paleis rijdt wordt ook daar een grote bon uitgerold.
Volgens Chabot gaat de btw-verhoging ook effect hebben op grote evenementen als 'Holland zingt Hazes' en de toekomst van de sport. De verhoging zou ook tot gevolg hebben dat er 4 miljoen boeken minder worden verkocht, waarschuwt de groep prominenten.
Meer uit Binnenland
EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
13 uur geleden