Prominenten voeren bij Huis van het Boek actie tegen verhogen btw
DEN HAAG (ANP) - Voor het Huis van het Boek aan de Prinsessegracht in Den Haag hebben onder meer Kamerleden als Rob Jetten, schrijver en programmamaker Splinter Chabot en zeilster Marit Bouwmeester zich verzameld om te protesteren tegen de btw-verhoging op kunst en cultuur.
Ze dragen allemaal een grote 'kassabon' om hun schouders met daarop '#geenhogerebtw je belast er heel Nederland mee'.
Iets na 08.00 uur werd een meterslange banner vanaf een bovenverdieping van het pand uitgerold, met daarop dezelfde boodschap. De banner stelt een bon voor waarop de huidige en nieuwe prijzen voor onder meer sportwedstrijden, sportabonnementen, musea en festivals staan afgedrukt.
Glazen koets
Als de Glazen Koets later vandaag langs het museum Escher in Het Paleis rijdt wordt ook daar een grote bon uitgerold.
Volgens Chabot gaat de btw-verhoging ook effect hebben op grote evenementen als 'Holland zingt Hazes' en de toekomst van de sport. De verhoging zou ook tot gevolg hebben dat er 4 miljoen boeken minder worden verkocht, waarschuwt de groep prominenten.
Meer uit Binnenland
GENĂˆVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
19 uur geleden