Prominente Russen: besluit VS-raketten kan wereldoorlog betekenen
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Amerikaanse besluit om Oekraïne toe te staan Rusland aan te vallen met Amerikaanse langeafstandsraketten escaleert het conflict in Oekraïne en kan leiden tot de Derde Wereldoorlog. Dat zeiden zondag diverse vooraanstaande leden van het Russische parlement.
Eerder zondag berichtten persbureau Reuters en diverse Amerikaanse media op basis van anonieme regeringsbronnen over de significante omkering van Washingtons beleid in het conflict tussen Oekraïne en Rusland.
Vladimir Dzjabarov, adjunct-hoofd van de commissie internationale zaken van het Russische hogerhuis, zei dat Moskou onmiddellijk zal reageren op het besluit. "Dit is een hele grote stap richting het begin van de Derde Wereldoorlog", zei Dzjabarov volgens het staatspersbureau TASS.
Waarschuwing
Ook Leonid Slutski, voorzitter van de commissie buitenlandse zaken van het Russische lagerhuis, waarschuwde voor een stevige reactie. "Aanvallen met Amerikaanse raketten diep in Russische regio's zullen onvermijdelijk leiden tot een ernstige escalatie, die tot veel ernstiger gevolgen kan leiden", aldus Slutski tegen TASS.
En Andrej Klisjas, lid van de Federatieraad, de Russische hogere kamer van het parlement, zei op Telegram: "Het Westen heeft tot een niveau van escalatie besloten dat ermee kan eindigen dat de Oekraïense staat in een complete ruïne verandert."
President Vladimir Poetin zei in september al dat als het Westen Oekraïne zou toestaan Russisch grondgebied aan te vallen met door het Westen gemaakte langeafstandsraketten, dit zou betekenen dat het Westen oorlog voert tegen Rusland. Poetin zei toen dat hij dan gedwongen zou zijn "passende beslissingen" te nemen.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
29 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
4 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.
4 uur geleden