Prominente oud-militairen steunen tegenstander Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden krijgt steun van een groep voormalige topmilitairen. Het gaat volgens een brief die is ingezien door persbureau Reuters onder meer om de voormalige tweede man van het Pentagon, generaal buiten dienst Paul Selva.
De naam van Selva, die vorig jaar met pensioen ging, staat op een lijst van 489 prominenten die af willen van huidig president Donald Trump. Ze vinden dat hij niet is opgewassen tegen de "enorme verantwoordelijkheden" die hij als president heeft.
Door de houding van Trump "hebben we het vertrouwen en respect van onze bondgenoten verloren en vrezen onze vijanden ons niet langer", staat in de brief van de groep. Die noemt zich 'National Security Leaders For Biden' en bestaat naast oud-militairen ook uit gewezen diplomaten en andere voormalige topfiguren.
Gespannen relatie
Het is niet de eerste keer dat prominenten zich tegen Trump keren, maar het is wel ongebruikelijk dat een belangrijke ex-militair als Selva zich openlijk uitspreekt tegen een president onder wie hij heeft gediend. Naast Selva heeft ook het voormalige hoofd van de kustwacht, Paul Zukunft, zich aangesloten bij het initiatief.
Trump presenteert zich als een leider die de strijdkrachten een warm hart toedraagt, maar hij erkent dat hij een gespannen relatie heeft met zijn legertop. "Ik beweer niet dat het hele leger verliefd op me is. Dat zijn de soldaten", zei de president eerder. "De topmensen in het Pentagon zijn het waarschijnlijk niet, want zij willen alleen maar oorlogen uitvechten zodat al die geweldige bedrijven die de bommen en de vliegtuigen en de rest maken tevreden blijven."
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
37 minuten geledenWASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
1 uur geledenJUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
4 uur geleden