Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prominente oud-militairen steunen tegenstander Trump

Prominente oud-militairen steunen tegenstander Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden krijgt steun van een groep voormalige topmilitairen. Het gaat volgens een brief die is ingezien door persbureau Reuters onder meer om de voormalige tweede man van het Pentagon, generaal buiten dienst Paul Selva.

De naam van Selva, die vorig jaar met pensioen ging, staat op een lijst van 489 prominenten die af willen van huidig president Donald Trump. Ze vinden dat hij niet is opgewassen tegen de "enorme verantwoordelijkheden" die hij als president heeft.

Door de houding van Trump "hebben we het vertrouwen en respect van onze bondgenoten verloren en vrezen onze vijanden ons niet langer", staat in de brief van de groep. Die noemt zich 'National Security Leaders For Biden' en bestaat naast oud-militairen ook uit gewezen diplomaten en andere voormalige topfiguren.

Gespannen relatie

Het is niet de eerste keer dat prominenten zich tegen Trump keren, maar het is wel ongebruikelijk dat een belangrijke ex-militair als Selva zich openlijk uitspreekt tegen een president onder wie hij heeft gediend. Naast Selva heeft ook het voormalige hoofd van de kustwacht, Paul Zukunft, zich aangesloten bij het initiatief.

Trump presenteert zich als een leider die de strijdkrachten een warm hart toedraagt, maar hij erkent dat hij een gespannen relatie heeft met zijn legertop. "Ik beweer niet dat het hele leger verliefd op me is. Dat zijn de soldaten", zei de president eerder. "De topmensen in het Pentagon zijn het waarschijnlijk niet, want zij willen alleen maar oorlogen uitvechten zodat al die geweldige bedrijven die de bommen en de vliegtuigen en de rest maken tevreden blijven."

Meer uit Buitenland

Israël: activistenschip verandert koers, op weg naar kust Israël

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het activistenschip Madleen van de Freedom Flotilla Coalition, dat op weg was naar Gaza, zijn koers heeft verlegd naar de kust van Israël. Iedereen aan boord is veilig volgens het bericht van het ministerie, en de activisten zullen volgens Israël eenmaal aan wal terugkeren naar hun landen van herkomst.

1 uur geleden
Organisatie: Israëlische militairen enteren activistenschip

TEL AVIV (ANP) - Freedom Flotilla Coalition stelt dat Israëlische militairen in de nacht van zondag op maandag activistenschip Madleen hebben "geënterd". Het contact met het schip, dat onderdeel is van Freedom Flotilla Coalition, is verbroken, voegde de organisatie daaraan toe in een bericht op Telegram.

2 uur geleden
Fan overlijdt na val van tribune tijdens finale Nations League

MÜNCHEN (ANP) - Een voetbalfan is zondag om het leven gekomen na een val van de tribune tijdens de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje in München. Dat heeft de UEFA bevestigd aan het Duitse sportpersbureau SID.

2 uur geleden
Democratische gouverneurs VS: Trump pleegt 'machtsmisbruik'

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse Democratische gouverneurs hebben zondag kritiek geuit op de inzet van troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken. De gouverneurs stellen in een gezamenlijke verklaring dat de beslissingsmacht om de Nationale Garde in te zetten bij de leiders van de betreffende staat moet liggen en niet bij de president van het land.

4 uur geleden
Iran zegt informatie over nucleaire faciliteiten Israël te hebben

TEHERAN (ANP) - Iran beweert duizenden geheime documenten te hebben verkregen uit de Israëlische militaire, wetenschappelijke en nucleaire sector. De informatie zou betrekking hebben op de Israëlische nucleaire faciliteiten, defensiecapaciteiten en relaties met de Verenigde Staten en Europa. Dat melden Iraanse, Israëlische en Amerikaanse media.

7 uur geleden
Israëlische media: VS en Israël willen UNIFIL-missie beëindigen

TEL AVIV (ANP) - Diverse Israëlische nieuwsorganisaties melden dat de Verenigde Staten en Israël een einde willen maken aan het mandaat van de VN-interimmacht in Libanon, UNIFIL. Ze menen dat het Libanese leger beter in staat is het staakt-het-vuren in Zuid-Libanon te handhaven, schrijft de krant Israel Hayom.

7 uur geleden
Renault overweegt productie van drones in Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoproducent Renault overweegt zich in Oekraïne te vestigen om er drones te produceren voor zowel Kyiv als Parijs, op voorstel van het Franse ministerie van Defensie. "Er zijn gesprekken geweest, maar er is nog geen beslissing genomen omdat we nog op verduidelijkingen hierover wachten van het ministerie", aldus de autoproducent tegen nieuwssite Franceinfo.

9 uur geleden