Prominente leden democratiseringsbeweging Hongkong opgepakt
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De politie in Hongkong heeft prominente leden van de inmiddels illegale democratiseringsbeweging in de Chinese metropool opgepakt. Het gaat onder anderen om de oprichter van de krant Apple Daily, mediamagnaat Jimmy Lai. Hij is gearresteerd op basis van de omstreden nieuwe veiligheidswet, aldus een naaste medewerker van hem en een politiebron. Hij zou samenspannen met buitenlandse mogendheden.
Later meldden plaatselijke media ook de arrestatie van activiste Agnes Chow. Zij was hooggeplaatst lid van Demisisto, een prodemocratiebeweging die op last van het Chinese regime onlangs is ontbonden.
De politie van Hongkong zei eerder dat ze zeven mannen had vastgenomen. De politie zei verder dat de operatie nog gaande was en dat verdere arrestaties mogelijk waren. Later werden nog de arrestaties van twee mannen en een vrouw gemeld.
Thuis aangehouden
Apple Daily meldde dat Lai in zijn huis is gearresteerd. De krant zegt dat een van Lais zonen, Ian, ook bij hem thuis is aangehouden. Een Apple Daily-bron vertelde dat andere leidinggevenden van het bedrijf ook doelwit waren. De politie doorzocht hun huizen, zei de bron.
Met de nieuwe veiligheidswet versterken de communistische machthebbers in Peking hun greep op de voormalige Britse kolonie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, krijgen alle agenten die bij dat ministerie werken in Minneapolis met onmiddellijke ingang bodycams. Zodra er financiering beschikbaar is, zal het bodycam-programma worden uitgebreid naar het hele land, aldus Noem op X. Volgens president Donald Trump zijn de bodycams "over het algemeen goed" voor wetshandhaving, omdat mensen "niet kunnen liegen over wat er gebeurt".
40 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
8 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
10 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
11 uur geleden