
Prominente leden democratiseringsbeweging Hongkong opgepakt
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De politie in Hongkong heeft prominente leden van de inmiddels illegale democratiseringsbeweging in de Chinese metropool opgepakt. Het gaat onder anderen om de oprichter van de krant Apple Daily, mediamagnaat Jimmy Lai. Hij is gearresteerd op basis van de omstreden nieuwe veiligheidswet, aldus een naaste medewerker van hem en een politiebron. Hij zou samenspannen met buitenlandse mogendheden.
Later meldden plaatselijke media ook de arrestatie van activiste Agnes Chow. Zij was hooggeplaatst lid van Demisisto, een prodemocratiebeweging die op last van het Chinese regime onlangs is ontbonden.
De politie van Hongkong zei eerder dat ze zeven mannen had vastgenomen. De politie zei verder dat de operatie nog gaande was en dat verdere arrestaties mogelijk waren. Later werden nog de arrestaties van twee mannen en een vrouw gemeld.
Thuis aangehouden
Apple Daily meldde dat Lai in zijn huis is gearresteerd. De krant zegt dat een van Lais zonen, Ian, ook bij hem thuis is aangehouden. Een Apple Daily-bron vertelde dat andere leidinggevenden van het bedrijf ook doelwit waren. De politie doorzocht hun huizen, zei de bron.
Met de nieuwe veiligheidswet versterken de communistische machthebbers in Peking hun greep op de voormalige Britse kolonie.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De liberale burgemeester van Warschau, Rafal Trzaskowski, lijkt zondag nipt de Poolse presidentsverkiezingen te gaan winnen. Dat blijkt uit een exitpoll. Daarin krijgt Trzaskowski 50,3 procent van de stemmen, terwijl de nationalistische Karol Nawrocki op 49,7 procent blijft steken.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Zes politieke partijen in Suriname ondertekenen zondagavond (lokale tijd) het regeerakkoord dat de basis moet vormen voor de nieuwe regering van Jennifer Geerlings-Simons. Zij volgde vorig jaar Desi Bouterse op als voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP).
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De stafchef van het Israëlische leger, Eyal Zamir, heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van het grondoffensief naar andere delen van de Gazastrook. Dat meldt het leger na een bezoek van Zamir in het zuiden van het belegerde kustgebied. Het offensief gaat door tot "de terugkeer van al onze gijzelaars en de uitschakeling van de regeringscapaciteiten en militaire tak van Hamas", aldus de verklaring.
2 uur geledenRABAT (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk steunt het plan van Marokko voor de Westelijke Sahara, een gebied dat al bijna vijftig jaar onderwerp van conflict is. Eerder lieten ook Kenia, Frankrijk en de Verenigde Staten weten het Marokkaanse plan te steunen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Naar schatting 100.000 mensen zijn zondag afgekomen op festiviteiten op de Champs-Élysées in Parijs ter ere van de overwinning van Paris Saint-Germain in de Champions League-finale. Dat leidde tot gewelddadige confrontaties tussen fans en politie, die meermaals hard ingreep en pepperspray gebruikte.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger verklaart dat het "niet op burgers heeft geschoten" in of rond een door de VS gesteund hulpcentrum in Zuid-Gaza. Eerder zondag meldden Palestijnse hulpdiensten dat het leger het vuur had geopend op een menigte Palestijnen bij een hulpdistributiepunt van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in de stad Rafah in Gaza. Daarbij zouden 31 doden en meer dan honderd gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenIRKOETSK (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft meerdere militaire vliegvelden in Rusland aangevallen, melden bronnen bij de Oekraïense veiligheidsdiensten en pro-Russische bloggers. Een van de doelwitten zou een basis diep in Siberië zijn geweest, duizenden kilometers van de grens met Oekraïne.
7 uur geleden