Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prominente journalisten roepen op tot vrijlating Jimmy Lai

Prominente journalisten roepen op tot vrijlating Jimmy Lai

PARIJS (ANP) - Prominente journalisten, uitgevers en anderen uit de media roepen op tot de vrijlating van uitgever Jimmy Lai. Hij een van de prominentste voorvechters van democratie in Hongkong. Zij schrijven in een open brief via journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) Lai en diens strijd voor mediapluriformiteit en persvrijheid in Hongkong te steunen.

Lai zit sinds 2020 vast en is tot celstraffen veroordeeld in diverse rechtszaken, waaronder voor het bijwonen van een als illegaal bestempelde demonstratie voor meer democratie in 2019. Hij kan later dit jaar levenslang krijgen voor het overtreden van de omstreden veiligheidswet. Lai zou zich schuldig hebben gemaakt aan het samenspannen met buitenlandse mogendheden.

De brief is ondertekend door onder anderen Nobelprijswinnaars Maria Ressa (Rappler) en Dmitri Muratov (Novaya Gazeta), de uitgevers van onder meer The New York Times en The Washington Post, en hoofdredacteuren en journalisten van tientallen mediaorganisaties wereldwijd.

Persvrijheid in gedrang

Zij schrijven dat de zaak tegen Lai deel uitmaakt van een bredere onderdrukking van de persvrijheid en dat zij zich ernstig zorgen maken over de "snelle achteruitgang" van de persvrijheid in Hongkong. Lai, oprichter van de inmiddels opgeheven krant Apple Daily, is volgens de ondertekenaars een doelwit geworden vanwege de publicatie van onafhankelijke berichtgeving.

Met de brief wordt ook opgeroepen tot de vrijlating van andere gedetineerde journalisten in Hongkong. Dat zouden er momenteel dertien zijn. Ook willen de briefschrijvers dat aanklachten tegen journalisten worden ingetrokken en dat er stappen worden genomen zodat Hongkongse media die tot sluiting werden gedwongen, waaronder Apple Daily, kunnen terugkeren.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: Kyiv ontziet Kazachse olietankers bij Russische havens

NOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.

1 uur geleden
Iraanse president ziet nu beste omstandigheden voor deal met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".

2 uur geleden
Ontplofte drone volgens Bulgarije van type dat Oekraïne gebruikt

SOFIA (ANP/AFP) - De drone die zaterdag in Bulgarije is ontploft, was volgens het Bulgaarse ministerie van Defensie van een type dat veel wordt gebruikt door Oekraïne. "Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat het om een opzettelijk incident gaat", aldus het ministerie.

2 uur geleden
President Zelensky voor het eerst in Servië en zoekt samenwerking

BELGRADO (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voor het eerst als staatshoofd een bezoek aan Servië gebracht. Hij heeft zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić gesproken over meer samenwerking, onder meer op het gebied van landbouw en voorziening van levensmiddelen. Zelensky dankte zijn gastheer voor de humanitaire hulp uit Servië.

4 uur geleden
Speciale radar voor vliegveld Leipzig na drone-incident

LEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft volgens het Duitse persbureau DPA een speciale radar op het vliegveld van Leipzig en Halle geplaatst. Het gaat volgens mediaberichten om een EchoShield-systeem dat drones van grotere afstand kan zien aankomen.

4 uur geleden
Dodental bloedbad Thaise school gestegen na overlijden 12-jarige

BANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.

5 uur geleden
Hongaarse partij draagt oud-topjurist Baka voor als president

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.

6 uur geleden