Prominente Duitse sociaaldemocraat Vogel overleden
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De vooraanstaande Duitse sociaaldemocraat Hans-Jochen Vogel is op 94-jarige leeftijd overleden. Vogel was jarenlang voorzitter van de SPD, bekleedde verscheidene ministerposten en is ook burgemeester van München en even burgemeester van Berlijn geweest. Zijn familie heeft laten weten dat hij na een lang ziekbed in München is overleden.
Vogel werd in 1960 op 34-jarige leeftijd in München de jongste burgemeester van Duitsland. Hij steeg gestaag in de gelederen van de SPD en bekleedde ministersposten onder de sociaaldemocratische bondskanseliers Willy Brandt en Helmuth Schmidt. Vogel was in de verkiezingen van 1983 kandidaat om Schmidt op te volgen en bondskanselier te worden, maar de SPD verloor de verkiezingen van de christendemocraten onder leiding van Helmuth Kohl. Na die stembusgang werd Vogel weer lid van de Bondsdag dat hij tot 1994 is gebleven. Hij was er ook SPD-fractievoorzitter.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
53 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
6 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
8 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
17 uur geleden