Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prominente donoren vragen Biden stap opzij te doen in brief

Prominente donoren vragen Biden stap opzij te doen in brief

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep van prominente donoren, maatschappelijke leiders en zakenmensen heeft de Democratische president Joe Biden vrijdag een brief gestuurd waarin ze hem oproepen zich terug te trekken voor de aankomende verkiezingen. Daarmee wordt de druk verder opgevoerd op de Democraat.

Onder de brief staan 168 handtekeningen, waaronder die van Walmart-erfgename Christy Walton, cryptomiljardair Mike Novogratz, voormalige Google-directeur Ning Mosberger-Tang en verschillende professoren.

Volgens de briefschrijvers staat "niets minder dan de Amerikaanse democratie op het spel in november". In de brief roemen ze de 81-jarige Biden voor het "redden van onze democratie van de grootste bedreigingen die we sinds de Burgeroorlog hebben gekend", maar ze vragen hem ook "de fakkel door te geven aan de volgende generatie Democraten" om zijn "erfenis te verstevigen".

Leadership Now Project

De brief is een initiatief van het Leadership Now Project, een groep die in 2018 is opgericht om in actie te komen tegen bedreigingen voor de democratie. Woensdag kwam de groep ook al met een verklaring waarin ze Biden opriepen plaats te maken voor een nieuwe generatie Democraten, maar toen stonden er nog geen namen onder.

Na een zwak optreden van Biden in het debat met de Republikeinse kandidaat Donald Trump vorige week bestaan er veel zorgen over zijn herverkiezing. Sinds het debat loopt Trump steeds verder uit in de peilingen.

Meer uit Buitenland

VS nemen weer tanker bij Venezuela in, vlak voor gesprek Machado

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.

15 minuten geleden
Saudische functionaris: Golfstaten hielden Trump van aanval af

RIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.

17 minuten geleden
Trump dreigt na ICE-onrust met gebruik wet tegen rebellie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.

23 minuten geleden
Medewerker van Rode Halve Maan omgekomen in Iran

GENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.

45 minuten geleden
Grote actie in Spanje om vals alarm in Turks verkeersvliegtuig

BARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.

56 minuten geleden
Prominent lid van Conservatieven uit partij gezet om overloopplan

LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.

1 uur geleden
Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

3 uur geleden