Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Prominent FARC-leider gedood in Venezuela door leger Colombia'

'Prominent FARC-leider gedood in Venezuela door leger Colombia'

CARACAS (ANP) - Jesus Santrich, een prominent leider van de Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia (FARC), zou volgens voormalige FARC-leden zijn gedood in Venezuela tijdens een operatie van het Colombiaanse leger.

Santrich reisde per vrachtwagen door Venezuela, toen hij werd aangevallen door Colombiaanse commandotroepen, laat de groep van voormalig FARC-leden genaamd 'Segunda Marquetalia' weten in een verklaring. Het Colombiaanse ministerie van Defensie heeft nog niet gereageerd op de verklaring, evenals de Venezolaanse regering.

De doodgeschoten leider droeg bij aan de onderhandelingen voor het vredesakkoord die FARC en de Colombiaanse regering in 2016 bereikten. De Segunda Marquetalia bestaat uit leden die tegen het akkoord waren. Het merendeel van de FARC legde de wapens neer in 2016, maar een aantal dissidentengroepen zoals Segunda Marquetalia aanvaarden het niet en vechten door.

Santrich zou plaatsnemen in het Colombiaanse congres als één van 10 voormalige FARC-rebellen die een zetel hadden gekregen, maar hij verdween halverwege 2019 toen de Verenigde Staten hem aanklaagden voor drugshandel. Lange tijd werd al vermoed dat hij zich schuil zou houden in Venezuela.

Meer uit Buitenland

Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn enkele duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen.

6 minuten geleden
Zelensky beveelt snel meer import van elektriciteit

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.

48 minuten geleden
Iran: Trump verantwoordelijk voor slachtoffers in Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider, ayatollah Ali Khamenei, noemt de Amerikaanse president Donald Trump een crimineel voor het "veroorzaken van slachtoffers, schade en laster jegens het Iraanse volk" tijdens de protesten in het land. Iran geeft de VS al langer de schuld van het geweld in Iran.

2 uur geleden
Haardonaties stromen binnen voor slachtoffers Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP) - Na de brand in Crans-Montana zamelen kapsalons in Frankrijk en andere Europese landen haar in voor pruiken voor de gewonden, schrijft de Franse zender BFMTV. Op nieuwjaarsnacht brak er brand uit in een café waar veel jongeren waren. Hierbij vielen 40 doden en raakten 116 mensen gewond.

2 uur geleden
Politie-inval bij Oegandese oppositieleider, meldt partij

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is afgesneden van communicatie na een politie-inval in zijn huis, meldt zijn partij NUP. Eerder gingen er geruchten dat hij was ontvoerd door het leger. De partij plaatste vrijdagavond laat op X dat Wine met geweld was meegenomen in een helikopter, maar dat werd even later weer verwijderd.

4 uur geleden
Minimale toename internetverkeer Iran

TEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.

8 uur geleden
Rechter legt inzet ICE-agenten in Minnesota aan banden

MINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.

9 uur geleden