'Prominent FARC-leider gedood in Venezuela door leger Colombia'
CARACAS (ANP) - Jesus Santrich, een prominent leider van de Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia (FARC), zou volgens voormalige FARC-leden zijn gedood in Venezuela tijdens een operatie van het Colombiaanse leger.
Santrich reisde per vrachtwagen door Venezuela, toen hij werd aangevallen door Colombiaanse commandotroepen, laat de groep van voormalig FARC-leden genaamd 'Segunda Marquetalia' weten in een verklaring. Het Colombiaanse ministerie van Defensie heeft nog niet gereageerd op de verklaring, evenals de Venezolaanse regering.
De doodgeschoten leider droeg bij aan de onderhandelingen voor het vredesakkoord die FARC en de Colombiaanse regering in 2016 bereikten. De Segunda Marquetalia bestaat uit leden die tegen het akkoord waren. Het merendeel van de FARC legde de wapens neer in 2016, maar een aantal dissidentengroepen zoals Segunda Marquetalia aanvaarden het niet en vechten door.
Santrich zou plaatsnemen in het Colombiaanse congres als één van 10 voormalige FARC-rebellen die een zetel hadden gekregen, maar hij verdween halverwege 2019 toen de Verenigde Staten hem aanklaagden voor drugshandel. Lange tijd werd al vermoed dat hij zich schuil zou houden in Venezuela.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over de bestedingsvoorwaarden van de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. In principe moet Oekraïne zijn defensiematerieel kopen bij bedrijven uit de EU, uit Oekraïne zelf of uit IJsland, Liechtenstein en Noorwegen. Alleen als Oekraïne met spoed defensieproducten nodig heeft die in de EU en de drie landen van de Europese Vrijhandelsassociatie (EER-EFTA) niet verkrijgbaar zijn, mogen die onder strikte voorwaarden elders worden aangekocht, zoals in de VS, Canada, het Verenigd Koninkrijk of Zuid-Korea.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Ruim zevenhonderd medewerkers van de federale immigratiediensten worden teruggehaald uit Minneapolis en het aangrenzende St. Paul. Dat meldt Tom Homan, die door president Donald Trump naar de staat Minnesota werd gestuurd om toe te zien op de immigratiedienst ICE en de grenspolitie aldaar.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Vier organisaties waarvan de Noorse kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is, hebben het hof om tekst en uitleg gevraagd over het contact tussen de kroonprinses en de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ze uitten hun zorgen in een gezamenlijke brief, die in handen is van het Noorse persbureau NTB.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Italië heeft vlak voor het begin van de Olympische Spelen een cyberaanval weten te verijdelen, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Volgens hem zat Rusland achter de hackpoging, die onder meer gericht was op locaties in Cortina d'Ampezzo, waar de Winterspelen deels worden gehouden.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby werd woensdag emotioneel tijdens zijn eerste verklaring in de rechtbank, waar hij terechtstaat voor onder meer verkrachting en mishandeling. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit stelt dat hij jarenlang door journalisten is "lastiggevallen en gepest".
3 uur geleden