Promes voor tweede keer voetballer van het jaar in Rusland
MOSKOU (ANP) - Quincy Promes is voor de tweede keer in zijn carrière uitgeroepen tot beste voetballer van het jaar in Rusland. Zijn club Spartak Moskou feliciteerde de Nederlander op Twitter met zijn uitverkiezing. In 2017, in zijn eerste periode bij Spartak, viel hem die eer ook ten deel.
Promes is de laatste tijd vaker in het nieuws omdat hij verdachte is een strafzaak waarbij hem poging tot moord ten laste is gelegd. De 30-jarige oud-speler van Ajax zou op een familiefeest in juli 2020 in Abcoude een neef met een mes in een knie hebben gestoken. Promes speelt sinds begin vorig jaar in Moskou na zijn vertrek bij Ajax.
Onlangs kwam naar buiten via Russische media dat Promes probeert een Russisch paspoort te krijgen. Dat zou hem kunnen helpen in het strafproces tegen hem, omdat Rusland geen eigen burgers uitlevert aan andere landen.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
13 uur geleden