
Promes: het is iets uit mijn privéleven, meer kan ik niet zeggen
DEN HAAG (ANP) - Een week na zijn arrestatie vierde Quincy Promes zondag zijn rentree op het voetbalveld. De aanvaller mocht na rust van het door Ajax gewonnen duel met ADO Den Haag (2-4) invallen. "Het was heerlijk om weer te voetballen", zei hij bij FOX Sports.
Promes vond het niet vervelend om voor de camera te verschijnen. "Natuurlijk niet", zei hij. "Ik heb niets te verbergen. Maar het was lekker om de focus weer op het voetbal te richten en de randzaken achter me te laten. Het was voor iedereen schrikken, maar ik ben blij dat ik zo snel ben vrijgelaten. Meer kan ik er niet over zeggen."
Promes werd afgelopen zondag gearresteerd vanwege betrokkenheid bij een steekpartij waarbij een familielid gewond raakte. Hij is sinds dinsdag weer op vrije voeten maar blijft voor de politie een verdachte. De aanvaller ontkent schuld en daardoor ziet Ajax geen aanleiding om hem buiten de selectie te houden.
"Ik ben net zo erg geschrokken als de rest van de wereld", reageerde Promes. "Het is iets uit mijn privéleven, meer kan ik er niet over zeggen. Maar ik ben nu vrij en dat zegt denk ik al genoeg. Het is fijn dat de club me steunt, niet alleen Erik ten Hag maar ook mijn teamgenoten. Het geeft een goed gevoel dat de mensen in me geloven, dat helpt me heel erg. Aan randzaken wil ik verder geen energie verspillen. Het is voor iedereen een moeilijke situatie, maar we moeten naar de toekomst kijken, want daar hebben we nog wel invloed op. Wat is gebeurd, is gebeurd."
Trainer Ten Hag zag na een gesprek met Promes geen aanleiding om hem buiten de selectie te houden. "We hebben wel voorwaarden gesteld", zei hij. "Maar die ga ik niet toelichten. Dat blijft tussen trainer en speler. Vorige week heeft Quincy uitstekend gespeeld, dan is er nu geen reden waarom hij niet zou kunnen spelen. Wij hebben alle spelers dit jaar keihard nodig, om de drie, vier dagen komt er een zware wedstrijd aan. Dan moet je spelers hebben die de klappen van de zweep kennen en beslissend kunnen zijn. Dat kan Quincy zeker."
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - België heeft in de kwalificatie voor het WK voetbal van 2026 nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia gaf in Brussel tegen Wales een voorsprong van drie doelpunten uit handen, maar won toch nog: 4-3. Kevin De Bruyne maakte kort voor tijd het winnende doelpunt. Drie dagen eerder wist België niet te winnen bij Noord-Macedonië (1-1).
3 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Italië heeft zich in de kwalificatie voor het WK van volgend jaar hersteld van de ruime nederlaag (3-0) van vrijdag bij Noorwegen. De Zuid-Europeanen versloegen voor eigen publiek Moldavië met 2-0. Het was de laatste wedstrijd voor bondscoach Luciano Spalletti, die na het verlies tegen de Noren te horen kreeg dat hij moet vertrekken.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Paul Simonis lijkt bij Go Ahead Eagles te vertrekken. VfL Wolfsburg heeft zich bij de Deventenaren gemeld om de trainer over te nemen. Dat laat algemeen directeur Jan Willem van Dop desgevraagd weten.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft met de komst van verdediger Rayan Aït-Nouri van Wolverhampton Wanderers de eerste zomerse transfer afgerond. De 24-jarige Algerijn kan als linksback de concurrentiestrijd aangaan met Oranje-international Nathan Aké. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Premier League betaalt naar verluidt ruim 40 miljoen euro voor Aït-Nouri.
6 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Poolse bondscoach Michal Probierz heeft Robert Lewandowski de aanvoerdersband afgenomen omdat hij denkt dat dat beter is voor zijn elftal. "Ik geloof dat deze verandering het team zal helpen", vertelde hij tijdens een persconferentie in Helsinki, waar Polen dinsdag in de WK-kwalificatie tegen Finland voetbalt.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Christian Eriksen vertrekt definitief bij Manchester United. De Engelse voetbalclub meldt dat het aflopende contract van de 33-jarige Deense middenvelder niet wordt verlengd. Tot de vertrekkende spelers behoren onder anderen ook Jonny Evans en Victor Lindelöf.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft oud-Ajacied Cristian Chivu definitief vastgelegd als opvolger van de vorige week vertrokken hoofdtrainer Simone Inzaghi. De Roemeen komt over van Parma en heeft bij de verliezend finalist van de Champions League een contract voor twee seizoenen getekend.
9 uur geleden