Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Promes ging van clubtopscorer in Champions League naar de bank

Promes ging van clubtopscorer in Champions League naar de bank

AMSTERDAM (ANP) - Met pijn in zijn hart heeft Quincy Promes Ajax verlaten voor Spartak Moskou. "Maar voetbal is het belangrijkste voor mij en ik ben hier geen basisspeler", laat hij via het clubkanaal van de Amsterdamse club weten. "De combinatie van deze dingen ging toch aan me knagen."

"Ik ging van clubtopscorer in de Champions League naar wisselspeler", vertelt de 29-jarige Promes. "Ik denk dat iedere speler er moeite mee zou hebben om dat een plekje te geven. Dan ga je de balans opmaken, of het misschien toch niet verstandig is om verder te kijken. Met pijn in mijn hart moet ik nu afscheid nemen."

Promes gaat terug naar Spartak Moskou, de club waar hij tussen 2014 en 2018 zo goed presteerde. De Russen betalen maximaal 11 miljoen euro voor hem, dat is bijna 5 miljoen euro minder dan dat Ajax ruim anderhalf jaar geleden voor hem aan Sevilla overmaakte.

Promes doorliep een deel van de jeugdopleiding van Ajax en leerde als huurling van FC Twente trainer Erik ten Hag kennen bij Go Ahead Eagles. Op voorspraak van de coach keerde hij terug naar zijn geboortestad. "Ik kon doelpunten maken in het stadion waar ik ballenjongen ben geweest", stelt de 47-voudig international van Oranje. "Dat gevoel is bijna niet te beschrijven. De cirkel was rond. Ik heb hier heel mooie momenten meegemaakt en ben vooral dankbaar voor de kans die ik heb gekregen om me te laten zien."

Minder na vertrek Ziyech

Na het vertrek van zijn vriend Hakim Ziyech naar Chelsea haalde Promes dit seizoen niet meer zijn niveau van het vorige afgebroken seizoen, misschien wel omdat hij verdachte werd van betrokkenheid van een steekpartij, waarbij een neef van hem gewond raakte.

Promes werd in december gearresteerd en zat zelfs een paar dagen in de cel. Hij is nog steeds verdachte en heeft het daar moeilijk mee. "Al die mediaberichten en negativiteit om mij heen", stelt hij. "Daar ben ik erg van geschrokken, omdat ik in een situatie ben beland waar ik niet veel over kan zeggen. Maar de waarheid zal boven water komen. Ik zag dat men zijn oordeel al klaar had. Onterecht. Daar had ik moeite mee."

Afscheid nemen van Ajax doet Promes pijn. 'Ik ga Ajax zeker missen", zegt hij. "Het is ook geen afscheid, maar meer een tot ziens. Je bent Amsterdammer en Ajacied tot je laatste adem. Ik ben hier op de straten opgegroeid. Dit is voor mij thuis. Ik zal altijd terugkeren naar Amsterdam. Het is een dubbel gevoel. Voor mijn gevoel was het te kort. Het liefst ben ik hier mijn hele leven. Maar ik ben nu 29 jaar. Dus als het goed is, zit ik op mijn top. Ik heb de kans om het weer bij Spartak te laten zien."

Meer uit Voetbal

Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

33 minuten geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

11 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

16 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden