Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Promes ging van clubtopscorer in Champions League naar de bank

Promes ging van clubtopscorer in Champions League naar de bank

AMSTERDAM (ANP) - Met pijn in zijn hart heeft Quincy Promes Ajax verlaten voor Spartak Moskou. "Maar voetbal is het belangrijkste voor mij en ik ben hier geen basisspeler", laat hij via het clubkanaal van de Amsterdamse club weten. "De combinatie van deze dingen ging toch aan me knagen."

"Ik ging van clubtopscorer in de Champions League naar wisselspeler", vertelt de 29-jarige Promes. "Ik denk dat iedere speler er moeite mee zou hebben om dat een plekje te geven. Dan ga je de balans opmaken, of het misschien toch niet verstandig is om verder te kijken. Met pijn in mijn hart moet ik nu afscheid nemen."

Promes gaat terug naar Spartak Moskou, de club waar hij tussen 2014 en 2018 zo goed presteerde. De Russen betalen maximaal 11 miljoen euro voor hem, dat is bijna 5 miljoen euro minder dan dat Ajax ruim anderhalf jaar geleden voor hem aan Sevilla overmaakte.

Promes doorliep een deel van de jeugdopleiding van Ajax en leerde als huurling van FC Twente trainer Erik ten Hag kennen bij Go Ahead Eagles. Op voorspraak van de coach keerde hij terug naar zijn geboortestad. "Ik kon doelpunten maken in het stadion waar ik ballenjongen ben geweest", stelt de 47-voudig international van Oranje. "Dat gevoel is bijna niet te beschrijven. De cirkel was rond. Ik heb hier heel mooie momenten meegemaakt en ben vooral dankbaar voor de kans die ik heb gekregen om me te laten zien."

Minder na vertrek Ziyech

Na het vertrek van zijn vriend Hakim Ziyech naar Chelsea haalde Promes dit seizoen niet meer zijn niveau van het vorige afgebroken seizoen, misschien wel omdat hij verdachte werd van betrokkenheid van een steekpartij, waarbij een neef van hem gewond raakte.

Promes werd in december gearresteerd en zat zelfs een paar dagen in de cel. Hij is nog steeds verdachte en heeft het daar moeilijk mee. "Al die mediaberichten en negativiteit om mij heen", stelt hij. "Daar ben ik erg van geschrokken, omdat ik in een situatie ben beland waar ik niet veel over kan zeggen. Maar de waarheid zal boven water komen. Ik zag dat men zijn oordeel al klaar had. Onterecht. Daar had ik moeite mee."

Afscheid nemen van Ajax doet Promes pijn. 'Ik ga Ajax zeker missen", zegt hij. "Het is ook geen afscheid, maar meer een tot ziens. Je bent Amsterdammer en Ajacied tot je laatste adem. Ik ben hier op de straten opgegroeid. Dit is voor mij thuis. Ik zal altijd terugkeren naar Amsterdam. Het is een dubbel gevoel. Voor mijn gevoel was het te kort. Het liefst ben ik hier mijn hele leven. Maar ik ben nu 29 jaar. Dus als het goed is, zit ik op mijn top. Ik heb de kans om het weer bij Spartak te laten zien."

Meer uit Voetbal

Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

11 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

11 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

12 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

14 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

15 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

16 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

18 uur geleden