Promes en Til krijgen nieuwe trainer bij Spartak Moskou
MOSKOU (ANP) - Quincy Promes en Guus Til krijgen bij Spartak Moskou een nieuwe trainer. De Italiaan Paolo Vanoli heeft na een dienstverband van slechts een half jaar besloten te vertrekken. Volgens Spartak kwam Vanoli tot dit besluit vanwege "omstandigheden buiten de club om", waarmee het doelt op de gevolgen van de oorlog in Oekraïne.
Onder leiding van de 49-jarige Italiaan won Spartak Moskou onlangs voor het eerst in negentien jaar de Russische beker. Promes, de 50-voudig international van Oranje die door de Nederlandse justitie wordt vervolgd voor poging tot moord, maakte in de finale tegen Dinamo Moskou het winnende doelpunt (2-1).
Normaal gesproken plaatst de bekerwinnaar zich voor Europees voetbal, maar de UEFA heeft Russische clubs uitgesloten van deelname aan de Europese bekertoernooien vanwege de oorlog in Oekraïne. In de Russische voetbalcompetitie kwam Spartak Moskou niet verder dan de teleurstellende tiende plaats.
Naast Promes staan ook Til en Jorrit Hendrix onder contract bij de recordkampioen van Rusland. De middenvelders speelden afgelopen seizoen beiden op huurbasis voor Feyenoord. Het huurcontract van Hendrix, die afgelopen winter naar Rotterdam kwam, loopt nog een jaar door. Til moet terug naar Moskou.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
2 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
4 uur geleden