Promes en Til krijgen nieuwe trainer bij Spartak Moskou
MOSKOU (ANP) - Quincy Promes en Guus Til krijgen bij Spartak Moskou een nieuwe trainer. De Italiaan Paolo Vanoli heeft na een dienstverband van slechts een half jaar besloten te vertrekken. Volgens Spartak kwam Vanoli tot dit besluit vanwege "omstandigheden buiten de club om", waarmee het doelt op de gevolgen van de oorlog in Oekraïne.
Onder leiding van de 49-jarige Italiaan won Spartak Moskou onlangs voor het eerst in negentien jaar de Russische beker. Promes, de 50-voudig international van Oranje die door de Nederlandse justitie wordt vervolgd voor poging tot moord, maakte in de finale tegen Dinamo Moskou het winnende doelpunt (2-1).
Normaal gesproken plaatst de bekerwinnaar zich voor Europees voetbal, maar de UEFA heeft Russische clubs uitgesloten van deelname aan de Europese bekertoernooien vanwege de oorlog in Oekraïne. In de Russische voetbalcompetitie kwam Spartak Moskou niet verder dan de teleurstellende tiende plaats.
Naast Promes staan ook Til en Jorrit Hendrix onder contract bij de recordkampioen van Rusland. De middenvelders speelden afgelopen seizoen beiden op huurbasis voor Feyenoord. Het huurcontract van Hendrix, die afgelopen winter naar Rotterdam kwam, loopt nog een jaar door. Til moet terug naar Moskou.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
5 minuten geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
21 minuten geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
45 minuten geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
2 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
2 uur geleden