Promes en Til krijgen nieuwe trainer bij Spartak Moskou
MOSKOU (ANP) - Quincy Promes en Guus Til krijgen bij Spartak Moskou een nieuwe trainer. De Italiaan Paolo Vanoli heeft na een dienstverband van slechts een half jaar besloten te vertrekken. Volgens Spartak kwam Vanoli tot dit besluit vanwege "omstandigheden buiten de club om", waarmee het doelt op de gevolgen van de oorlog in Oekraïne.
Onder leiding van de 49-jarige Italiaan won Spartak Moskou onlangs voor het eerst in negentien jaar de Russische beker. Promes, de 50-voudig international van Oranje die door de Nederlandse justitie wordt vervolgd voor poging tot moord, maakte in de finale tegen Dinamo Moskou het winnende doelpunt (2-1).
Normaal gesproken plaatst de bekerwinnaar zich voor Europees voetbal, maar de UEFA heeft Russische clubs uitgesloten van deelname aan de Europese bekertoernooien vanwege de oorlog in Oekraïne. In de Russische voetbalcompetitie kwam Spartak Moskou niet verder dan de teleurstellende tiende plaats.
Naast Promes staan ook Til en Jorrit Hendrix onder contract bij de recordkampioen van Rusland. De middenvelders speelden afgelopen seizoen beiden op huurbasis voor Feyenoord. Het huurcontract van Hendrix, die afgelopen winter naar Rotterdam kwam, loopt nog een jaar door. Til moet terug naar Moskou.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
32 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
15 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
22 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geleden