Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Progressieve partijen op verlies in exitpoll, alleen GL-PvdA wint

Progressieve partijen op verlies in exitpoll, alleen GL-PvdA wint

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA is de enige progressieve partij die op winst staat volgens de exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS en RTL. Volgens deze peiling krijgt de linkse combinatie er 9 zetels bij vergeleken met het huidige aantal Kamerleden van deze partijen bij elkaar opgeteld. Alle andere progressieve partijen staan op verlies, hoewel daar in de werkelijke uitslag nog verandering in kan komen.

Het lijkt erop dat D66 het meest heeft geleden onder de driestrijd tussen de PVV, VVD en GL-PvdA die zich de afgelopen dagen aftekende in de peilingen. De partij van Rob Jetten verliest volgens de exitpoll 14 zetels en houdt er 10 over. De SP verliest 4 zetels en gaat naar 5. De ChristenUnie en Partij voor de Dieren verliezen elk 2 zetels, DENK, Volt en BIJ1 elk 1. De laatste partij komt niet in de Tweede Kamer als de exitpoll klopt met de uiteindelijke uitslag.

Per saldo verliezen progressieve partijen 16 zetels. Hierbij is gekeken naar de partijen die door Kieskompas gelden als progressief. Daar zitten ook partijen bij als de ChristenUnie en DENK, die op sommige thema's standpunten innemen die afwijken van andere progressieve partijen. Dat is bijvoorbeeld het geval op lhbti-thema's.

Meer uit Binnenland

Kabinet moet haast maken met regels voor AI, zegt waakhond AP

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.

2 uur geleden
Amsterdammer opgepakt als hoofdverdachte Duitse aanslagenreeks

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.

9 uur geleden
Schutter fatale schietpartij Zwijndrecht spant kort geding aan

DEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.

9 uur geleden
Politie Amsterdam rolt grote site op voor handel in gestolen data

AMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.

10 uur geleden
Vier maanden cel voor slaan van agent bij demonstratie

DEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.

10 uur geleden
Iets meer vrouwelijke bestuurders bij overheden

DEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.

10 uur geleden
Stempassen voor verkiezingen niet overal goed bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land is de bezorging van stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen niet goed gegaan. Zo kregen sommige mensen in Doetinchem een dubbele stempas, terwijl een deel van Spijkenisse juist geen stempassen ontving. In Veenendaal zaten de stempassen in een verkeerde envelop.

11 uur geleden