Progressieve partijen op verlies in exitpoll, alleen GL-PvdA wint
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA is de enige progressieve partij die op winst staat volgens de exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS en RTL. Volgens deze peiling krijgt de linkse combinatie er 9 zetels bij vergeleken met het huidige aantal Kamerleden van deze partijen bij elkaar opgeteld. Alle andere progressieve partijen staan op verlies, hoewel daar in de werkelijke uitslag nog verandering in kan komen.
Het lijkt erop dat D66 het meest heeft geleden onder de driestrijd tussen de PVV, VVD en GL-PvdA die zich de afgelopen dagen aftekende in de peilingen. De partij van Rob Jetten verliest volgens de exitpoll 14 zetels en houdt er 10 over. De SP verliest 4 zetels en gaat naar 5. De ChristenUnie en Partij voor de Dieren verliezen elk 2 zetels, DENK, Volt en BIJ1 elk 1. De laatste partij komt niet in de Tweede Kamer als de exitpoll klopt met de uiteindelijke uitslag.
Per saldo verliezen progressieve partijen 16 zetels. Hierbij is gekeken naar de partijen die door Kieskompas gelden als progressief. Daar zitten ook partijen bij als de ChristenUnie en DENK, die op sommige thema's standpunten innemen die afwijken van andere progressieve partijen. Dat is bijvoorbeeld het geval op lhbti-thema's.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
6 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
19 uur geleden