Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Progressieve partijen op verlies in exitpoll, alleen GL-PvdA wint

Progressieve partijen op verlies in exitpoll, alleen GL-PvdA wint

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA is de enige progressieve partij die op winst staat volgens de exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS en RTL. Volgens deze peiling krijgt de linkse combinatie er 9 zetels bij vergeleken met het huidige aantal Kamerleden van deze partijen bij elkaar opgeteld. Alle andere progressieve partijen staan op verlies, hoewel daar in de werkelijke uitslag nog verandering in kan komen.

Het lijkt erop dat D66 het meest heeft geleden onder de driestrijd tussen de PVV, VVD en GL-PvdA die zich de afgelopen dagen aftekende in de peilingen. De partij van Rob Jetten verliest volgens de exitpoll 14 zetels en houdt er 10 over. De SP verliest 4 zetels en gaat naar 5. De ChristenUnie en Partij voor de Dieren verliezen elk 2 zetels, DENK, Volt en BIJ1 elk 1. De laatste partij komt niet in de Tweede Kamer als de exitpoll klopt met de uiteindelijke uitslag.

Per saldo verliezen progressieve partijen 16 zetels. Hierbij is gekeken naar de partijen die door Kieskompas gelden als progressief. Daar zitten ook partijen bij als de ChristenUnie en DENK, die op sommige thema's standpunten innemen die afwijken van andere progressieve partijen. Dat is bijvoorbeeld het geval op lhbti-thema's.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

1 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

3 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

10 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

11 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

11 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

11 uur geleden