Programma staatsbezoek Portugal aan België aangepast na aanslag
BRUSSEL (ANP) - Het programma van het staatsbezoek dat de Portugese president Marcelo Rebelo de Sousa aan België brengt is veranderd naar aanleiding van de aanslag in Brussel maandagavond. Het gaat om de planning op dinsdag, bevestigt een woordvoerder van het Belgische hof na berichtgeving van de Belgische koningshuisverslaggever Wim Dehandschutter.
"Vandaag zijn alle activiteiten buiten geschrapt. Activiteiten binnen gaan wel door", aldus de woordvoerder. Of het programma van de komende twee dagen ook wordt aangepast, is nog niet bekend. "Daar is nog geen zicht op", aldus de zegsman.
Bij de aanslag van maandag vielen twee doden en twee gewonden. Belgische media meldden dat zij Zweeds of van Zweedse afkomst zijn. De verdachte van de aanslag, de 45-jarige Abdesalem L. uit Tunesië, is overleden. Hij werd dinsdagochtend neergeschoten in een café in Schaarbeek. Het wapen dat hij zou hebben gebruikt om twee Zweden dood te schieten en een derde te verwonden, is bij hem gevonden.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.
4 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
10 uur geleden