
Programma staatsbezoek Macron ongewijzigd na oppakken betogers
AMSTERDAM (ANP) - Het aanhouden van twee betogers woensdagochtend tijdens een bezoek van de Franse president Emmanuel Macron aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) op het Amsterdam Science Park, heeft geen invloed op het programma. De onderdelen van de laatste dag van het staatsbezoek aan Nederland zijn "ongewijzigd", laat een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten.
Macron heeft samen met koning Willem-Alexander een bezoek gebracht aan de bètafaculteit van de UvA. Bij aankomst renden een man en een vrouw op de president af terwijl ze Franse leuzen riepen. Ze zijn aangehouden wegens verstoring van de openbare orde.
De koning en de president vervolgden daarna hun bezoek en ook de rest van het programma is ongewijzigd. Of er wel extra maatregelen worden genomen wat betreft de beveiliging wil de RVD niet zeggen. "Over veiligheidsmaatregelen doen wij nooit mededelingen", aldus een woordvoerder. Dinsdag werd ook een toespraak van Macron in Den Haag door betogers verstoord.
Koningin Máxima is woensdag samen met Macrons vrouw Brigitte op pad. Zij hebben onder meer een bezoek gebracht aan een inloopvoorziening van MIND Us, de stichting waar Máxima erevoorzitter van is en die zich inzet voor de mentale gezondheid van jongeren. In de avond zijn het koningspaar en het presidentiële koppel onder meer in het Rijksmuseum.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Nederlandse brandweerlieden gaan naar Spanje om hun collega's daar te helpen bij de bestrijding van natuurbranden. Dat gebeurt in de regio Galicië, in het noordwesten van Spanje, meldt de Raad van Commandanten en Directeuren Veiligheidsregio (RCDV), waaronder de brandweerkorpsen vallen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Veertien soorten vogels legden 77 eieren voor de camera's van Beleef de Lente, waarmee mensen in vogelnesten door het hele land kunnen kijken. Dat zijn meer eieren dan ooit, meldt Vogelbescherming Nederland dinsdag. In totaal kwamen er 71 kuikens uit, die het nest allemaal hebben verlaten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De NS en Arriva zetten ook dit jaar in de dagen rond de Nijmeegse Vierdaagse en de Vierdaagsefeesten extra treinen in van en naar Nijmegen. In de vroege ochtend rijdt de NS met extra treinen vanuit Den Bosch, Utrecht Centraal en Zwolle, zodat wandelaars op tijd aan de start kunnen verschijnen. Overdag, 's avonds en in de nacht rijden er de hele week extra en langere treinen van en naar Nijmegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er moet meer worden gedaan om stemmen makkelijker te maken voor gevangenen, vindt de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Nu gebeurt er nog te weinig voor deze groep. "Daarmee gaan veel stemmen verloren", concludeert de raad.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De schipper van watertaxi Stormloper kan zich de aanvaring met de snelboot Tiger op de Waddenzee niet herinneren. Hij lijdt aan een vorm van geheugenverlies. Dit bleek dinsdag bij de start van de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee op 21 oktober 2022, die vier opvarenden het leven kostte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam en Haarlem gaan nieuwe kunstgrassportvelden aanleggen die toekomstbestendig zijn. De velden worden zo gemaakt dat de bespelers minder last hebben van hitte. Onder de velden wordt regenwater opgeslagen dat in droge periodes kan worden gebruikt om bij warm weer de velden te koelen. Kunstgrasvelden kunnen in de zomer extreem warm worden, tot wel 70 graden, en regenbuien worden steeds intenser en langduriger.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basisschool leren het meest wanneer hun leerkracht langdurig in dienst is van de school. Als er veel verloop is, is dat juist fnuikend voor de kinderen.
4 uur geleden