Programma staatsbezoek Macron ongewijzigd na oppakken betogers
AMSTERDAM (ANP) - Het aanhouden van twee betogers woensdagochtend tijdens een bezoek van de Franse president Emmanuel Macron aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) op het Amsterdam Science Park, heeft geen invloed op het programma. De onderdelen van de laatste dag van het staatsbezoek aan Nederland zijn "ongewijzigd", laat een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten.
Macron heeft samen met koning Willem-Alexander een bezoek gebracht aan de bètafaculteit van de UvA. Bij aankomst renden een man en een vrouw op de president af terwijl ze Franse leuzen riepen. Ze zijn aangehouden wegens verstoring van de openbare orde.
De koning en de president vervolgden daarna hun bezoek en ook de rest van het programma is ongewijzigd. Of er wel extra maatregelen worden genomen wat betreft de beveiliging wil de RVD niet zeggen. "Over veiligheidsmaatregelen doen wij nooit mededelingen", aldus een woordvoerder. Dinsdag werd ook een toespraak van Macron in Den Haag door betogers verstoord.
Koningin Máxima is woensdag samen met Macrons vrouw Brigitte op pad. Zij hebben onder meer een bezoek gebracht aan een inloopvoorziening van MIND Us, de stichting waar Máxima erevoorzitter van is en die zich inzet voor de mentale gezondheid van jongeren. In de avond zijn het koningspaar en het presidentiële koppel onder meer in het Rijksmuseum.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
1 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
20 uur geledenGILZE (ANP) - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N260 bij het Noord-Brabantse Gilze zijn zaterdagochtend beide voertuigen in brand gevlogen. De auto ligt grotendeels onder de vrachtwagen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers in de auto zitten, aldus de politie, die vermoedt dat het onderzoek naar de oorzaak nog de hele middag duurt. De vrachtwagenchauffeur is niet gewond geraakt, meldt een woordvoerder.
24 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in de kustgebieden, het westelijk Waddengebied en de Limburgse heuvels vanaf zaterdagavond tot ten minste zondagochtend. Op die plekken geldt code geel en worden met plaatselijke verschillen windstoten tussen de 75 en de 100 kilometer per uur verwacht.
1 dag geleden