Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Programma staatsbezoek Macron ongewijzigd na oppakken betogers

Programma staatsbezoek Macron ongewijzigd na oppakken betogers

AMSTERDAM (ANP) - Het aanhouden van twee betogers woensdagochtend tijdens een bezoek van de Franse president Emmanuel Macron aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) op het Amsterdam Science Park, heeft geen invloed op het programma. De onderdelen van de laatste dag van het staatsbezoek aan Nederland zijn "ongewijzigd", laat een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten.

Macron heeft samen met koning Willem-Alexander een bezoek gebracht aan de bètafaculteit van de UvA. Bij aankomst renden een man en een vrouw op de president af terwijl ze Franse leuzen riepen. Ze zijn aangehouden wegens verstoring van de openbare orde.

De koning en de president vervolgden daarna hun bezoek en ook de rest van het programma is ongewijzigd. Of er wel extra maatregelen worden genomen wat betreft de beveiliging wil de RVD niet zeggen. "Over veiligheidsmaatregelen doen wij nooit mededelingen", aldus een woordvoerder. Dinsdag werd ook een toespraak van Macron in Den Haag door betogers verstoord.

Koningin Máxima is woensdag samen met Macrons vrouw Brigitte op pad. Zij hebben onder meer een bezoek gebracht aan een inloopvoorziening van MIND Us, de stichting waar Máxima erevoorzitter van is en die zich inzet voor de mentale gezondheid van jongeren. In de avond zijn het koningspaar en het presidentiële koppel onder meer in het Rijksmuseum.

Meer uit Binnenland

Juni was droger dan normaal, vooral warm en zonnig

HOUTEN (ANP) - Deze maand juni was de op een na warmste junimaand sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt wordt volgens Weeronline nu geschat op 18,3 graden. Alleen in juni 2023 was het met gemiddeld 19,4 graden warmer dan dit jaar. Normaal is het 16,5 graden in juni.

1 uur geleden
Tweede groep Nederlanders uit Israël aangekomen in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een tweede groep Nederlandse reizigers die in Israël waren gestrand, is vrijdagavond aangekomen op de luchthaven van Eindhoven. Dat meldt demissionair minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp op X. Het gaat om de voorlopig laatste repatriëringsvlucht.

13 uur geleden
Oud-minister van Defensie Van Eekelen (94) overleden

DEN HAAG (ANP) - Voormalig minister van Defensie Wim van Eekelen is afgelopen woensdag op 94-jarige leeftijd overleden, melden zijn nabestaanden vrijdag. VVD'er Van Eekelen was ook diplomaat, Tweede- en Eerste Kamerlid en staatssecretaris.

13 uur geleden
Media: verwaarloosde Nederlandse kinderen in Italië aangetroffen

LAURIANO (ANP) - In Noord-Italië zijn twee verwaarloosde Nederlandse kinderen van 9 en 6 jaar oud aangetroffen. Dat melden verschillende Italiaanse media, waaronder Corriere della Sera. De jeugdrechtbank in Turijn heeft bepaald dat de ouders niet in staat zijn om voor de kinderen te zorgen en heeft ze uit huis geplaatst.

13 uur geleden
Suzan & Freek emotioneel bij eerste show sinds nieuws over ziekte

BROUWERSDAM (ANP) - Suzan & Freek waren vrijdagavond zichtbaar geëmotioneerd toen zij het podium van Concert at SEA opliepen. Het stel geeft daar hun eerste optreden sinds ze eind mei bekendmaakten dat Freek Rikkerink uitgezaaide longkanker heeft en niet meer beter wordt. Het eerste lied dat Suzan & Freek zongen, was Dromen In Kleur. De 32-jarige Rikkerink deelde dat hij zich "fysiek goed" voelt.

14 uur geleden
Kabinet wil afspraken maken met Chemours over PFAS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil afspraken maken met chemiebedrijf Chemours over het terugdringen van de PFAS-uitstoot. Minister Robert Tieman (BBB) en staatssecretaris Thierry Aartsen (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat willen een "intentieverklaring" opstellen met het Dordtse chemiebedrijf, schrijven ze in een brief aan de Tweede Kamer. Ze spreken van een "no regret-optie" die nieuwe regelgeving niet uitsluit.

17 uur geleden
Alle wegen rond World Forum weer open na NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Alle wegen rond het World Forum in Den Haag zijn weer open. Ook de fietspaden zijn weer toegankelijk en de tramlijn in de omgeving van het World Forum rijdt weer volgens de normale route, meldt de gemeente.

18 uur geleden